Pierwszy trening i zmiana w sztabie szkoleniowym GKS-u Tychy.

 


Piłkarze GKS Tychy kończą ponad miesięczny zimowy okres urlopowy. We wtorek, 11 stycznia podopieczni Artura Derbina spotkają się na pierwszych, wspólnych zajęciach w 2022 roku, czym rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej Fortuna 1 Ligi.

Na pierwszych tegorocznych zajęciach, które odbędą się na sztucznym boisku przy Stadionie Miejskim (g. 10:30), pojawi się Przemysław Pitry. Rzecz jasna nie jako zawodnik, a nowy członek sztabu szkoleniowego, w którym na stanowisku asystenta trenera Derbina zastąpi Tomasza Horwata.

Przemysław Pitry to postać doskonale znana w świeci piłki nożnej. Urodził się w Pszczynie, pierwsze piłkarskie kroki stawiał m.in. w GKS Tychy (runda wiosenna sezonu 2002/03), a później przez lata występował na poziomie Ekstraklasy i 1. ligi. W barwach Amiki Wronki, Lecha Poznań, Górnika Zabrze i Górnika Łęczna rozegrał łącznie 139 meczów na najwyższym poziomie rozgrywkowym, w których strzelił 14 goli.

Po zakończeniu profesjonalnej kariery został grającym trenerem czwartoligowego LKS Jawiszowice, a także szkoleniowcem w Akademii Piłkarskiej GKS Tychy. W swoim pierwszym roku pracy z drużyną U-17 naszego klubu – wspólnie z Marcinem Zemankiem – poprowadził zespół do historycznego awansu do Centralnej Ligi Juniorów. Jesienią był opiekunem najstarszego rocznika tyskiej sekcji młodzieżowej. Teraz skupi się na pracy z pierwszym zespołem GKS. Posiada licencję trenerską UEFA A.