Wiadukt przy Grota-Roweckiego nabiera kształtu.

 


Przebudowa wiaduktu przy ulicy Grota-Roweckiego w Tychach wkracza w kolejny etap. Trwa montaż 22 belek głównego przęsła wiaduktu. Każda z nich waży ponad 17 ton.

Trwa montaż belek głównego przęsła nowobudowanego wiaduktu w ciągu ul. Grota Roweckiego. – Łącznie będzie ich 22, a każda waży 17 ton i ma długość 21 metrów. Każdą belkę głównego przęsła układa 250-tonowy dźwig – mówi Artur Kruczek z Miejskiego Zarządu Ulic i Mostów w Tychach. Układanie belek rozpoczęło się we wtorek 16 listopada i potrwa do czwartku 18 listopada. Wówczas, wykonawca prac – firma Mostostal Kielce S.A., przystąpi do budowy skrajnych przęseł obiektu. – Przęsła te powstawać będą w technologii „na mokro”, co oznacza, że wcześniej będzie trzeba wykonać szalunki, zbrojenie i dopiero następnie wylewać beton – dodaje dyrektor Kruczek.

Zaawansowanie prac przy przebudowie wiaduktu jest na poziomie 50%. Wiadukt ma być gotowy w lipcu 2022 roku. Gotowa jest już natomiast nowa kładka pieszo-rowerowa, jaka powstała w sąsiedztwie wiaduktu. Teraz czeka na odbiory instytucji zewnętrznych i dopuszczenie do ruchu. Planowo ma to nastąpić jeszcze w tym roku.

Przebudowa wiaduktu na ul. Grota-Roweckiego ruszyła na początku maja. Łączny koszt zadania wynosi ok.10 mln zł, z czego 3,7 mln zł stanowi dofinansowanie z subwencji ogólnej budżetu państwa.


Źródło : https://umtychy.pl/