Teatr Mały : Tancerka – monodram Barbary Lach.

 


Teatr Mały – 24.10.2021 r., godz. 16.00 i 18.00

„Tancerka” to przedstawienie szczególne. Impulsem oraz inspiracją do powstania spektaklu stało się opowiadanie znakomitej, współczesnej polskiej pisarki, Laureatki Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018, Olgi Tokarczuk; jego dramaturgiczna wersja to z kolei dzieło Artura Pałygi. Nad tekstem „Tancerki” i jego przeniesieniem na scenę w OTLiA pochyliły się aktorki Opolskiego Teatru Lalki i Aktora – Mariola Ordak-Świątkiewicz, która zajęła się jego reżyserią oraz Barbara Lach – odtwórczyni głównej roli.

Starsza kobieta, tancerka, wspomina swoje życie, przeżywa raz jeszcze emocje związane ze swoimi bliskimi, szczególnie z ojcem. Odnajdywanie w życiu sensu,  dobra, porozumienia to dramatyczny, ale nie pozbawiony ciepła i humoru proces, który  obserwujemy na scenie.

Przedstawienie adresowane do widzów dorosłych i młodzieży wpisuje się swoją problematyką w świat złożonych, psychologicznych, rodzinnych i emocjonalnych międzyludzkich relacji. „Tancerka” jest przejmującą, teatralną opowieścią o mijającym czasie, o sztuce, o miłości i o pamięci.

Tuż po spektaklu zapraszamy widzów na spotkanie z udziałem aktorki, Barbary Lach, podczas którego każdy z Państwa będzie mógł podzielić się swoimi wrażeniami  lub podjąć rozmowę na tematy, których „Tancerka” dotyka.

Opolski Teatr Lalki i Aktora Alojzego Smolki
tekst – Artur Pałyga
dramat inspirowany opowiadaniem – Olgi Tokarczuk
reżyseria- Mariola Ordak-Świątkiewicz
muzyka – Marcin Mirowski
scenografia – Eva Farkašová
projekcje multimedialne – Wojciech Świątkiewicz
w projekcjach multimedialnych wystąpiły tancerki – Julia CiszewskaKarolina SkorupaZofia Szpryngiel
oraz instruktorka tańca klasycznego –Izabela Przepiórska-Górniak z Niepublicznej Szkoły Baletowej Szkoły Sztuki Tańca RAMADA Opole wykonanie partii wiolonczeli – Bożena Kotwińska
obsada – Barbara Lach
prapremiera 18.11.2017
wiek odbiorców od 16 lat

 


Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/