Ostatni miesiąc naboru wniosków w programie grantowym Tyski Bank Kultury.

 


Kończy się kolejna edycja Tyskiego Banku Kultury – programu grantowego Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, w którym każdy kreatywny tyszanin może spełnić swoje marzenie realizacji artystycznego pomysłu. Nabór trwa już tylko do końca października – wystarczy opisać swoją wizję, złożyć wniosek i razem z ekipą MCK zamienić marzenia w plany.

Dobrze już znany Tyski Bank Kultury realizowany jest już po raz siódmy, ale po raz pierwszy
w zmienionej formule, pozwalającej na niemal całoroczne składanie wniosków wszystkim tyszanom, którzy zaskoczą ciekawym pomysłem artystycznym.

„Bez względu na to, czy planujesz coś naprawdę dużego, czy może myślisz o mikroprojekcie – Tyski Bank Kultury daje możliwość zrealizowania tego, co dopiero chodzi ci po głowie. W MCK Tychy pomożemy usystematyzować pomysły, stworzyć plan działania i wesprzemy
w rozpromowaniu Twojej inicjatywy. Chętnie zainwestujemy w Twój talent i zaprezentujemy go na tyskiej scenie kultury” – mówi Małgorzata Król, dyrektor MCK-u zachęcając do składania wniosków (do pobrania ze strony kultura.tychy.pl) z opisem projektu. Można to zrobić już tylko do końca października tak, by zrealizować pomysł jeszcze w tym roku.

Nie trzeba znać się na planowaniu i realizacji projektów – wystarczy przedstawić swoją wizję, wstępnie ją skosztorysować i przedstawić we wniosku. Nieważny tu jest wiek ani rodzaj działania twórczego – można pisać, malować, muzykować, rzeźbić czy spełniać się w innych dziedzinach sztuki, by pokazać się szerszej publiczności, a może nawet zainspirować się miastem Tychy i to w nim działać. Tak zrobili m.in. Michał Banert, który wraz z grupą artystów graffiti w maju tego roku nadał barw jednemu z przejść podziemnych pod DK 1 czy Justyna Biskup-Naumienko, która inspirując się przestrzenią miasta Tychy, namalowała portrety tyszanek o imionach rozpoczynających się pierwszymi literami alfabetu, zgodnie z tymi, które znajdziemy w nazwach osiedli.

Liczba pomysłów jest nieograniczona, a sprawnie działająca ekipa MCK chętnie pozna kolejne. Warto postawić kropkę nad „i” w swojej działalności kulturalnej lub przeciwnie – odważyć się wyjść ze swoimi ideami do szerszej publiczności. Tyski Bank Kultury daje taką możliwość – do końca października w obecnie trwającej edycji.

Regulamin:
https://kultura.tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/Regulamin-TBK-VII-2021-1.pdf

Wniosek:
https://kultura.tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/Zalacznik-nr-1-Wniosek-na-organizacje-projektu-kulturalnego-2021-2.doc

Zgoda na udział w projekcie osoby niepełnoletniej:
https://kultura.tychy.pl/wp-content/uploads/2021/03/Zalacznik-nr-2-Zgoda-przedstawiciela-2021-1.doc