XV Tyskie Dni Literatury.

 


Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza na wyjątkową literacko-kulturalną ucztę z udziałem gwiazd telewizji i literatury.

Jubileuszowe XV Tyskie Dni Literatury potrwają od4 do 8 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tychach. Staraliśmy się tak skomponować ofertę tego wydarzenia, by stało się ono prawdziwą literacko-kulturalną ucztą. Nasze zaproszenie przyjęli:
Mariusz Szczygieł – dziennikarz, reportażysta, autor książek, laureat Nagrody Literackiej Nike i Europejskiej Nagrody Książkowej, prywatnie miłośnik i znawca historii i kultury Czech.
Maciej Orłoś – wieloletni prezenter Teleexpressu, aktor filmowy i dubbingowy, autor książek dla dzieci i dorosłych.
Andrzej Sikorowski – muzyk, kompozytor, autor tekstów muzycznych i felietonów, związany z grupą Pod Budą.
Edyta Jungowska – aktorka, lektorka audiobooków, założycielka wydawnictwa Jung-off-ska, które wydaje audiobooki oraz książki dla młodych czytelników.
Jacek Komuda – historyk i pisarz, autor powieści i opowiadań historycznych.
Izabella Klebańska – absolwentka Akademii Muzycznej w Łodzi oraz autorka książek dla dzieci, w których tłumaczy najmłodszym świat nut, dźwięków i instrumentów.
Alina Przydatek – autorka książek dla dzieci, która razem ze swoimi gałgankowymi bohaterami stara się rozmiłować najmłodszych w czytaniu, a dorosłym dać narzędzia do pracy z maluchami.

Wejściówki dostępne w godzinach otwarcia Działu Muzycznego w Bibliotece Głównej (al. marsz. J. Piłsudskiego 16) od 20 września. Kontakt: 32 438 04 75.

Nie przegapcie tegorocznych Tyskich Dni Literatury!

Zapraszamy!Źródło : https://kultura.tychy.pl/