Złoty medal dla piwa Tyskie 0,0% w konkursie Good Beer 2021.

 


Tyskie 0,0% otrzymało złoty medal w kategorii piw bezalkoholowych w profesjonalnym konkursie piwnym Good Beer 2021. W dziewięciu edycjach konkursu piwa Kompanii Piwowarskiej zostały docenione 22 razy. 

Good Beer to najważniejszy konkurs piwny w Polsce. Kierowany jest do producentów i dystrybutorów komercyjnie oferujących piwo na polskim rynku. Jury konkursu, w skład którego wchodzą profesjonalni sędziowie piwni oraz sensorycy z wieloletnim doświadczeniem w ocenie piwa, doceniło w tej edycji Tyskie 0,0% w kategorii piw bezalkoholowych. Jurorzy oceniali wygląd, smak, aromat, goryczkę oraz wrażenie ogólne. W tym roku piwa oceniano w 16 kategoriach. Do kategorii piw bezalkoholowych zgłoszono 11 piw – z czego przyznano w niej tylko dwa medale: złoty i brązowy.

– Ten konkurs to jedyna okazja, aby poddać nasze piwa surowej ocenie znawców piw i zweryfikować to, czy nasze dobre zdanie o własnych produktach pokrywa się z opinią ekspertów. Dlatego ten złoty medal dla Tyskiego 0,0%, jak i medale przyznane naszym piwom we wcześniejszych edycjach, dają pewność, że nasze produkty reprezentują światowy poziom, tak, jak praca naszych piwowarów – skomentował Łukasz Kling, brand manager marki Tyskie.

W minionych edycjach Good Beer piwa Kompanii Piwowarskiej zdobyły łącznie 21 medali, z czego najwięcej, czyli 17 laurów, otrzymały warianty Książęcego.

Do konkursu mogą zgłaszać się wszystkie browary – małe, duże, rzemieślnicze i przemysłowe. Równe szanse na medal mają niszowe piwa kraftowe, jak i najpopularniejsze w Polsce marki.

Tegoroczna edycja konkursu Good Beer odbyła się 13 września w Rzeszowie, podczas Polskiego Kongresu Browarniczego.


Źródło : https://www.kp.pl/