Rusza modernizacja boiska sportowego przy KS Unia Bieruń Stary.

 


Bieruńscy pasjonaci sportu trochę na to czekali… Ale stało się! Rusza modernizacja starego boiska znajdującego się na terenie klubu Unia Bieruń Stary. 29 lipca Burmistrz Miasta Bierunia Krystian Grzesica podpisał umowe z wykonawcą, na mocy której do końca listopada wymieniona zostanie nawierzchnia boiska oraz zamontowane zostaną bramki i piłkochwyt.

Wykonawcą zadania jest firma TOP SPORT Jan Pietraszko z Bielsko-Białej. Zadanie pn.: Wymiana nawierzchni boiska sportowego na terenie KS „UNIA” w Bieruniu przy ulicy Chemików 40 obejmuje wymianę istniejącej urazogennej nawierzchni boiska sportowego na nawierzchnię sportową z trawy syntetycznej (sztuczna trawa bezzasypowa – włókna do 35 mm) wraz z wykonaniem podbudowy z kruszywa łamanego. W ramach inwestycji zamontowane zostaną dwie bramki i piłkochwyt o długości 27 m i wysokości 6 m.

Najważniejsze informacje:

  • Termin realizacji: listopad 2021
  • Wykonawca: TOP SPORT z Bielsko-Białej
  • Wartość zadania: 415 000 zł
  • Dofinansowanie: 100 000 zł (z Metropolitalnego Funduszu Solidarności)

Inwestycja ta jest odpowiedzią na wniosek złożony w ramach Budżetu Obywatelskiego 2020, który wygrał w kategorii Projektów Ogólnomiejskich. Projekt pn.: ORLIK NA CHEMIKÓW otrzymał 814 głosów. Koszt jego realizacji okazał się być jednak ponad dwukrotnie wyższy niż zakładał wnioskodawca, zatem koniecznym było sięgnięcie po dofinansowanie ze środków zewnętrznych, by zrealizować go w pełnym zakresie. Dofinansowanie otrzymane od GZM pokrywa wartość modernizacji boiska w prawie 25%.


Źródło : https://www.bierun.pl/