Dwie tyszanki zostały wyróżnione w konkursie Lady D.

 


Dwie tyszanki zostały wyróżnione w konkursie Lady D. organizowanym przez Marka Plurę – Senatora Rzeczypospolitej Polskiej. Celem konkursu jest uhonorowanie pracy kobiet, które mimo codziennej walki z własnymi ograniczeniami, wnoszą istotny wkład w różnych dziedzinach życia społecznego.

Konkurs Lady D. został zainicjowany w roku 2002 w Katowicach przez Marka Plurę. Od 2012 roku konkurs nosi imię Krystyny Bochenek. Dziś (19.07) laureatki odebrały wyróżnienia w Urzędzie Miasta Tychy oraz Marka Plury i Macieja Gramatyki – z-cy prezydenta Tychów ds. społecznych.

– Od 19 lat honorowym tytułem Lady D. wyróżniamy kobiety z naszego regionu, które mimo swoich ograniczeń są aktywne w różnych dziedzinach życia. Nagrodzone dziś tyszanki z powodzeniem realizują swoje pasje. To godne podziwu, bo wiem, że wymaga to wiele pracy i poświęcenia   – mówi Marek Plura.

Obie wyróżnione tyszanki poruszają się na wózku. Zuzanna Broda z powodzeniem bierze udział w biegach i półmaratonach. W swojej sportowej karierze starowała także w mytingach i zawodach pływackich. Magdalena Kulus   od ponad dziesięciu lat zawodowo jest związana z Urzędem Miasta Tychy, gdzie zajmuje się promocją. Poza tym pracuje jako dziennikarka, korektorka i copywriterka. W latach 2007-2015 prowadziła blog o swoim psie asystencie   pt . „Blondyn i Blondyna”, który później został wydany w formie książki w serii „Monika Szwaja poleca”. Poza tym jest autorką powieści   Nie tylko o łajdakach   i trzech książek dla dzieci –   Cykor,   Raptus,   Tyszaki.

– Gratuluję obu laureatkom. Jesteśmy dumni, że   mimo codziennej walki z własnymi ograniczeniami, odnoszą sukcesy i stawiają sobie kolejne cele. Niepełnosprawność nigdy nie powinna być barierą dla realizacji celów i marzeń i zarówno Pani Magda, jak i pani Zuzanna każdego dnia to udowadniają   – mówi   Maciej Gramatyka – z-ca prezydenta Tychów ds. społecznych.

Wyróżnienia przyznano w 5 głównych kategoriach: „Aktywność zawodowa”, „Aktywność społeczna”, „Kultura i sztuka”, „Sport” i „Dobry start”. Nagrodzone zostały także zwyciężczynie w kategorii powiatów i miast na prawach powiatów. W sumie nagrodzono 27 kobiet z województwa śląskiego m.in. Bielska-Białej, Bytomia, Gliwic, Jastrzębia Zdroju. Katowic, Rudy Śl., Rybnika, Zabrza i Żor.


Źródło : http://umtychy.pl/