Wodny Park Tychy wraca od 28 maja.

 


Ekstremalne zjeżdżalnie z pionowym startem, basen z falami, dzięki którym można poczuć się jak nad oceanem, strefa z wodnymi zabawkami dla najmłodszych, fun podczas surfowania w symulatorze czy łapanie promieni słońca na basenie zewnętrznym, a także atrakcje z okazji Dnia Dziecka i wakacji – znów będzie można odwiedzić Wodny Park Tychy. Ponowne otwarcie już 28 maja 2021 r., od 12:00.

– Po poluzowaniu obostrzeń wracamy już od piątku 28 maja. Cieszymy się, bo branża basenowa była pierwszą zamykaną i jest odmrażana jako ostatnia. Wszystkie nasze atrakcje będą znów dostępne, od strefy sportowej, przez Sauny Książęce, interaktywne edukatorium – Wodną Akademię, relaksujące SPA Książęce, symulator oceanicznych fal dla surferów po strefę rekreacji, która niezmiennie cieszy się największą popularnością wśród naszych gości – mówi Zbigniew Gieleciak, Prezes Regionalnego Centrum Gospodarki Wodno-Ściekowej S.A. w Tychach, zarządcy tyskiego aquaparku.

Wodny Park Tychy będzie działał w ścisłym reżimie sanitarnym. – Tak jak od czerwca do października ubiegłego roku, tak i teraz spełniamy wszystkie rygorystyczne obostrzenia. W pierwszym okresie po otwarciu będzie obowiązywał limit gości – 50% maksymalnego obłożenia obiektu, w całym obiekcie rozmieszczone są pojemniki z płynem do dezynfekcji, maseczki obowiązkowe będą w strefie wejścia oraz szatniach. Cyklicznie dezynfekowane będą również powierzchnie wspólne, takie jak szafki, transpondery, poręcze, uchwyty czy ławki – zapowiada Aneta Dąbrowska, Wiceprezes RCGW S.A.

Plany Wodnego Parku Tychy sięgają dalej niż tylko do planowanego po długiej przerwie otwarcia. – Przygotowujemy niespodzianki z okazji Dnia Dziecka, m.in. bezpłatne wejściówki i lody dla dzieci, atrakcje na wakacje oraz oczekiwane przez dzieci i rodziców Wodne Półkolonie. W tym roku zaproponujemy też naszym gościom nowe otwarcie strefy gastronomicznej o nazwie „Wyspa Smaków”.  Coś dla siebie znajdą także tyscy seniorzy, dla których kontynuowany będzie program „Druga godzina gratis”. Już wkrótce przedstawimy nowy harmonogram imprez saunowych, które cieszyły się ogromną popularnością – wylicza Aneta Dąbrowska, Wiceprezes RCGW S.A.

Wodny Park Tychy będzie czynny od piątku 28 maja, od godziny 12:00. 

Bilety do Wodnego Parku Tychy można kupić online – https://www.wodnypark.tychy.pl/kup-bilet

Nowe godziny otwarcia (od 28 maja 2021 r., od 12:00)

Obiekt będzie czynny według następującego harmonogramu:

Strefa rekreacyjna

Od poniedziałku do piątku od 12:00 do 22:00
W weekendy i święta od 9:00 do 22:00

Strefa sportowa

Od poniedziałku do piątku od 8:00 do 22:00
W weekendy i święta od 9:00 do 22:00

Wodna Akademia 

Cały tydzień od 10:00 do 20:00

Strefa surfingu 

Od wtorku do piątku od 16:30 do 21:00
W weekendy i święta od 13:00 do 21:00

SPA Książęce

Od wtorku do piątku od 15:30 do 21:30
W weekendy i święta od 13:00 do 21:30

Strefa Saun i Łaźni Piwnych

Od poniedziałku do piątku od 15:00 do 22:00
W weekendy i święta od 12:00 do 22:00

 


Źródło : https://www.wodnypark.tychy.pl/