Gemini Park Tychy znów w pełni otwarte. Są i wyprzedaże!

 


W Gemini Park Tychy otwarte zostały wszystkie sklepy! Wraz z ich „odmrożeniem” ruszyły także zimowe wyprzedaże opóźnione o… 5 tygodni!

W Gemini Park Tychy czynne są znów wszystkie sklepy. Po trwającym 5-tygodni lockdownie działalność wznowiło blisko 130 lokali. Do czynnych w ostatnich tygodniach sklepów pierwszej potrzeby dołączyły w poniedziałek m.in. sklepy odzieżowe, z butami, sportowe, a także perfumerie i salony jubilerskie. Otwarte są także sklepy z RTV i AGD, elektroniką, a także z oferta dla dzieci i wyposażeniem wnętrz.

Od poniedziałku oferta handlowa Gemini Park Tychy znów dostępna jest dla naszych klientów w komplecie. W reżimie sanitarnym działalność wznowiły wszystkie sklepy mogące obecnie działać, a które przez ostatnie tygodnie były wyłączone z handlu –  mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Lista czynnych sklepów jest długa. Znaleźć można na niej tak chętniej wybierane sklepy jak m.in. TK Maxx, H&M, Reserved, Medicine, New Yorker,  House, Reserved, Diverse, Sinsay, Mohito,  Orsay, Big Star, Vistula, Wittchen, Bytom, Quiosque, Pepco, 4F, 50Style, Martes Sport, Lavard, Monnari, Smyk, Reporter Young, CCC, Deichmann, Wojas. Działalność wznawiają także salony jubilerskie, w tym W.Kruk, Apart, Yes.  Otwarta jest także perfumeria Douglas. Na zakupy można również wybrać się do RTV Euro AGD, Rebel Electro czy Cortland – podaje Gemini Park.

Ale powrót do handlu to nie jedyna dobra wiadomość. W Gemini Park trwają także wyprzedaże! – To moment, na który czekało wiele osób. Pomimo aż 5-tygodniowego poślizgu, w końcu ruszył sezon zimowych przecen. Ten może okazać się rekordowy i to pod wieloma względami – mówi Zawodzińska. Powód?

Zwykle o tej porze roku w sklepach wyprzedaże kończyły się. W tym roku dopiero zaczynają się. Oznacza to, że wiele marek wejdzie w sezon z możliwe najwyższymi przecenami sięgającymi nawet minus 70 proc. i więcej. Markom, które przez ostatnie tygodnie nie mogły prowadzić sprzedaży, zależeć będzie bowiem na tym, aby szybko wyprzedać towar zalegający od grudnia na sklepowych półkach – mówi.

Największe obniżki tradycyjnie znajdziemy m.in. w sklepach odzieżowych i obuwniczych, zwłaszcza znanych sieci polskich i zagranicznych. Obniżek nie zabraknie także w perfumeriach czy w sklepach z wyposażeniem. Spodziewamy się, że sam sezon będzie intensywny i rozciągnie się najpewniej nawet na początek marca. Co ciekawe, obok wyprzedaży w sklepach będzie można znaleźć także nowe kolekcje. Marki bowiem nie rezygnują z ich wprowadzania zgodnie z kalendarzem handlowym – dodaje.

Powrót do handlu odbywa się jednak z zachowaniem najwyższego reżimu sanitarnego. Przedstawiciele Gemini Park apelują do klientów o rozwagę w czasie wizyty w sklepach. – Na terenie galerii obowiązują dobrze znane wszystkim już zasady. Oznacza to, że odwiedzając centrum wciąż należy zakrywać nos i usta np. maseczkę, a także często dezynfekować ręce specjalnymi środkami higieny przygotowanymi przez Gemini Park i sklepy. Należy także zachować dystans 1,5 metra, zwłaszcza oczekując w kolejce – mówi Zawodzińska.

Ponadto w sklepie, jak i w samej galerii obowiązują limity osób, mogących przebywać w nich jednocześnie. – O tym, ile osób może wejść do centrum handlowego czy do sklepu informują czytelne komunikaty rozwieszone w witrynach. Porządku pilnują także pracownicy sklepów oraz ochrona. Ważne jest, aby stosować się do ich wskazówek, tak żeby wizyta w sklepie przebiegała bez najmniejszych problemów  – dodaje.

Wraz z powrotem handlu zniknęły także tzw. „godziny dla seniora”. – W godzinach od 10 do 12 zakupy w sklepach spożywczych i drogeriach znów mogą robić wszyscy, bez względu na wiek – informuje Zawodzińska.

Niestety pomimo poluzowań w handlu, sytuacja lokali gastronomicznych nie uległa zmianie. Te, zgodnie z rządowymi zapowiedziami, wciąż prowadzić będą mogły wyłącznie sprzedaż na dowóz lub na dowóz. W czasie zakupów klienci póki co nie skorzystają ze strefy gastronomicznej, w której stoliki i krzesła wyłączone są z użytku. W Gemini Park Tychy odgrodzone pozostają także strefy wypoczynkowe. Niedostępne pozostaną także strefy zabaw dla dzieci. Zamknięty pozostaje także fitness club Fabryka Formy.


Źródło: Gemini Park Tychy, Gemini Holding, Guarana PR