PHL : GKS Tychy – KH Energa Toruń 4:3

Tyszanie w spotkaniu 34. kolejki Polskiej Hokej Ligi pokonali Energę Toruń 4:3 i na zaledwie dwie kolejki przed końcem sezonu zasadniczego powrócili na fotel lidera ligi.

Spotkanie, które dla trójkolorowych było podwójnie ważne rozpoczęło się po myśli gospodarzy. Już w drugiej minucie gry Mateusz Gościński dopadł do krążka, który odbił się od bandy po strzale z niebieskiej Konsty Mesikammena i pokonał bramkarza Torunia. Szybko zdobyta bramka nieco uśpiła tyszan, bowiem dwa kolejne trafienia padły łupem przyjezdnych.

Druga tercja w wykonaniu Mistrzów Polski była zdecydowanie najlepsza. Na mały minus można jedynie zapisać bramkę straconą w przewadze. Tyszanie błyskawicznie po wznowieniu gry doprowadzili do wyrównania po golu Alexa Szczechury. Goście odpowiedzieli wspomnianym golem zdobytym, kiedy to GKS grał w przewadze. Na szczęście później strzelali już tylko gospodarze. Do ponownego remisu doprowadził Szymon Marzec. Napastnik GKS popisał się pięknym strzałem i nie dał Svenssonowi szans na obronę. Zaledwie 30 sekund później prowadzenie podopiecznym Krzysztofa Majkowskiego dał Christian Mroczkowski.

Trzecia tercja to bardzo dobra gra w obronie tyszan i znakomite wsparcie Ondreja Raszki. Trójkolorowi kontrolowali grę i czekali na swoje szanse pod bramką rywali. Ostatecznie w trzeciej odsłonie gole nie padły i to tyszanie zgarnęli komplet punktów, dzięki któremu wrócili na pierwsze miejsce w tabeli.

GKS Tychy – KH Energa Toruń 4:3 (1:2, 3:1, 0:0)
1:0 Mateusz Gościński – Konsta Mesikammen – Jean Dupuy (02:08)
1:1 Yegor Feofanov – Artyom Smirnov – Yegor Orlov (09:34)
1:2 Denis Sergushkin – Yegor Orlov – Yegor Feofanov (14:44) 5/4
2:2 Alex Szczechura – Brycen Martin – Jason Seed (20:34)
2:3 Yegor Rozhkov (29:27) 4/5
3:3 Szymon Marzec – Olaf Bizacki (33:07)
4:3 Christian Mroczkowski – Bartłomiej Pociecha – Patryk Wronka (33:37)

GKS Tychy: Raszka (Murray) – Pociecha, Biro; Jeziorski, Wronka, Mroczkowski – Ciura, Kotlorz; Witecki, Galant, Marzec – Martin, Seed; A. Szczechura, Cichy, P. Szczechura – Bizacki, Mesikammen; Dupuy, Rzeszutko, Gościński.