Sparing : GKS Tychy – GKS Katowice 0:1

W drugim tej zimy meczu kontrolnym rozegranym podczas zgrupowania w Ustroniu piłkarze GKS Tychy ulegli drugoligowemu GKS Katowice 0:1 (0:0). Jedynego gola dla gości zdobył w końcówce spotkania Patryk Szwedzik.

Spotkanie z wiceliderem II ligi toczone było w mocno śnieżnej i zimowej aurze. Tyszanie – podobnie jak podczas sparingu z czeskim FK Fotbal Třinec – wystąpili podzieleni na dwie różne „11”.

Bramka na wagę zwycięstwa padła w 80. minucie gry, kiedy to błąd tyszan wykorzystał Patryk Szwedzik, który po tym, jak przejął futbolówkę pomknął w stronę bramki GKS i płaskim strzałem pokonał Adriana Odyjewskiego.

Sparing nr 2, Ustroń
GKS Tychy – GKS Katowice 0:1 (0:0)
0:1 – Patryk Szwedzik (80.)

GKS Tychy: I połowa: Konrad Jałocha – Bartosz Szeliga, Nemanja Nedić, Kamil Szymura, Marcel Stefaniak – Kacper Piątek, Jakub Piątek, Oskar Paprzycki, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel – Szymon Lewicki. II połowa: Adrian Odyjewski – Dominik Połap, Bartosz Zarębski, Łukasz Sołowiej, Anatolii Kozlenko (79. Maciej Mańka) – Kamil Kargulewicz (79. Dawid Kasprzyk), Łukasz Norkowski, Wiktor Żytek, Sebastian Steblecki, Łukasz Moneta – Damian Nowak. Trener Artur Derbin.