Wesprzyj realizację filmu dokumentalnego o hokeju z tyszanami w roli głównej.

 


Skąd pomysł?

Pomysł na film o polskim hokeju, to coś zupełnie nowego. Nie ma jeszcze podobnej realizacji na poziomie profesjonalnym, która zmierzyłaby się z tym tematem, wchodząc głęboko i dotykając istoty tego sportu.

Produkcja filmu dokumentalnego, to nie lada wyzwanie finansowe dla klubów sportowych i może to być jeden z powodów, dlaczego do tej pory nie doczekaliśmy się odpowiedniej produkcji. Ten, kto był chociaż raz na meczu hokejowym z pewnością potwierdzi, że emocje i dynamika tego sportu są ogromne. Wystarczy tylko raz być na meczu hokeja na lodzie i chce się tam wrócić.

Po co?

Większość pamięta jeszcze, że zanim pojawił się Adam Małysz, skoki nie były popularne. Zmienił to jeden człowiek i od tamtej pory skoki są stale oglądane. W przypadku hokeja na lodzie na wynik pracuje cała drużyna, o wiele trudniej jest całemu zespołowi osiągnąć wynik, który pozwoli wspiąć się na szczyty, gdzie poziom finansowy, mentalny i organizacyjny jest znacznie wyższy i gwarantuje stabilizację. Aby to w ogóle mogło mieć miejsce, trzeba wokół drużyny stworzyć odpowiednie środowisko. To zaś nie jest możliwe bez znajomości tematu. Nasz film ma rozproszyć mgłę nieświadomości wokół polskiego hokeja. To jedno z jego podstawowych zadań.

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja poza naszymi granicami. Wystarczy wspomnieć o naszych najbliższych sąsiadach – Czechach, Słowacji, czy nawet Białorusi. Tam wskaźnik zainteresowanych i uprawiających ten sport młodych i starszych jest na wielokrotnie wyższym poziomie. Ważna jest wiedza i świadomość i Polska może rozwinąć się na kolejnej sportowej arenie. Wzmocnienie tej dyscypliny w Polsce, to kolejny cel filmu. Im więcej odbiorców go zrozumie, tym większa będzie jego popularność, a co za tym idzie, przyspieszy rozwój, znajdą się nowi sponsorzy. Wsparcie działań marketingowych, to kolejne zadanie filmu.

Kogo wspieramy?

Film realizowany będzie z aktualnymi Mistrzami Polski w hokeju na lodzie. Poprzedni sezon dla najlepszych drużyn zakończył się przedwcześnie przez epidemię covid-19 – na przełomie lutego i marca, po zakończeniu ćwierćfinałów. Na podium znaleźli się: GKS Tychy – mistrz Polski, Re-Plast Unia Oświęcim oraz ex aequo JKH GKS Jastrzębie i GKS Katowice.

Autorzy filmu opierają główny wątek całej historii na podstawie tych wydarzeń z 2020 roku, po których Mistrz Polski stanie do walki o obronę tytułu, nadanego w nadzwyczajnej sytuacji i powodującego nie lada niedosyt u przeciwników. Tym bardziej, że tytuł już trzeci rok pozostaje w rękach tyskiej drużyny. Wszystko zapowiada się arcyciekawie i nabierze rozmachu w nadchodzących rozgrywkach Play-off 2021.

Film przybliży nie tylko sport ale i ludzi, którzy go tworzą. Będzie to podróż do nieznanych i nieodkrytych do tej pory sytuacji, w których jednostki podejmują decyzje, prowadzące do wyniku, który chcą uzyskać.

Głównymi bohaterami filmu, dzięki którym poznamy sport z bliska to doświadczeni zawodnicy i sztab trenerski. Relacje pomiędzy nimi to dla kibiców jak i nowych odbiorców wejście w zupełnie nową sferę doświadczeń do tej pory nie pokazywaną.
Powiedzenie „co sie wydarzyło w szatni, zostaje w szatni” nabiera innego wymiaru.
Sport ten ze wzgledu na swoją dynamikę oraz nieporzewidywalność jest często mocno zaskakujący. Obecna liga 2020/2021 jest o wiele silniejsza niż w latach poprzednich, a obecne kluby dokonują wzmocnień przed nadchdzącymi play-offami.

Kamera bedzie towarzyszyć bohaterom w ich zyciu prywatnym i zawodowym.
Postaciami wiądącymi w fabule dokumentu są:

  • Bartosz Ciura – Obrońca drużyny Mistrzów Polski / Kapitan reprezentacji Polski
  • Filip Komorski – Napastnik Drużyny Mistrzów Polski / Reprezentant Polski
  • Bartłomiej Jeziorski – Napastnik, Pomocnik w Drużynie Mistrzów Polski / Reprezentant Polski
  • Patryk Wronka – Napastnik Drużyny Mistrzów Polski / Reprezentant Polski
  • Krzysztof Majkowski – Trener Mistrzów Polski
  • Arkadiusz Sobecki – Asystent Trenera / Trener Bramkarzy MIstrzów Polski / Trener bramkarzy Reprezentacji Polski
  • Jacek Kucharewicz – Kierownik Drużyny Mistrzów Polski
  • Władysław Fuks – Kierownik Techniczny Mistrzów Polski

Na co pójdą pieniądze ze zbiórki ?

Zbiórka organizowana na realizację, pokryje przede wszystkim koszty techniczne produkcji filmu. To logistyka, modyfikacja kasków hokeistów o kamerę i mikrofon, aby pokazać grę od środka. To również opłacenie operatorów kamer na najważniejsze mecze, a także postprodukcja audio całego zmontowanego materiału przez wyspecjalizowane studio, wreszcie skomponowanie muzyki lub jej zakup.

Całe przedsięwziecie potrwa ponad 7 miesięcy.

Pierwszy etap – juz po  realizacji to odpowiednie zgody, nie tylko te formalne co osobiste, należące do bohaterów filmu jak również do pozostałych członków drużyny. Wejście do szatni i zgoda na wykonywanie ujęć wyraził równiez Kapitan Drużyny, Trenerzy i sami zawodnicy.

Drugi etap – to wykonanie testów sprzętu w tym mikrofonów, kamery GoPro, zamontowanych w różnych pomieszczeniach należących do drużyny. Wykonane zostały też testowe ujęcia z ich udziałem, aby oswoić drużynę z ich obecnością. Ostatni urządzeniem na, które zostaną m.in przeznaczone środki ze zbiórki to wykonanie modyfikacji kasków zawodników, tak aby można było filmować podczas rozgrywek lub treningów. Ta modyfikacja po jej wykonaniu wymaga zgody PZHL, gdyż muszą spełniać najwyższy standard bezpieczeństwa zawodników.

Trzeci etap to realizacja metriału właściwego – zaczynamy go realizować już od końca stycznia. Pierwszy mecz zacznie się pod 23 lutego 2021.

Kolejny etap to montaż, potrwa nawet do 2 miesięcy.

Ostatni etap to postprodukcja, czyli koloryzacja materiału video oraz obróbka dźwięku. Ten etap może potrwać również z dwa miesiące.


>>> KLIKNIJ I WESPRZYJ TUTAJ <<<Źródło : http://kopalniasnow.pl/