Halowy Puchar Polski – 1/32 finału: AZS Uniwersytet Zielonogórski – GKS Futsal Tychy 4:8

Mecz 1/32 finału, w którym gospodarzem byli zielonogórzanie, gościnnie odbył się na hali OSiR-u Krosno Odrzańskie. Powodem była niedostępność domowej hali AZS-u przy ul. Szafrana.

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla ekipy zielonogórskiej. Już w 3. minucie wykorzystała ona wyraźny błąd bramkarza gości, który zbyt odważnie wyszedł spomiędzy słupków. Wtedy właśnie futsalówkę spod nóg rywala wyłuskał Patryk Trzmiel i otworzył wynik płaskim strzałem z dystansu tuż obok bezradnego golkipera.

Poza tą inauguracyjną bramką na parkiecie dominowali głównie zawodnicy z Tychów. Przez większość pierwszej połowy AZS dobrze bronił się przed atakami I-ligowców, ale na 4 minuty przed przerwą wyrównać zdołał kapitan GKS-u, Bartłomiej Sitko. Oddał on płaski strzał z dystansu, po którym piłka znalazła drogę do siatki pod interweniującym Jakubem Witczakiem.

Nie było to jednak ostatnie słowo ze strony przyjezdnych w pierwszej połowie. W 18. minucie Filip Krzyżowski dał swojej drużynie pierwsze dziś prowadzenie strzałem z bardzo trudnej pozycji. Golkiper AZS-u był bliski złapania tej piłki, ale zatrzymała się ona minimalnie za linią bramkową. Tym samym tyszanie prowadzili na półmetku 2:1.

Już w pierwszych minutach drugiej odsłony zielonogórzanie zapisali na swoim koncie wyrównujące trafienie. Wówczas do odbitej od obrońcy rywala piłki dopadł Patryk Trzmiel i rykoszetem zmieścił ją pomiędzy słupkami! Niestety remis nie potrwał długo – już po kilkudziesięciu sekundach Szymon Cichy dał gościom ponowne prowadzenie po dograniu z rzutu rożnego.

10 minut później ekipa ze Śląska znów znalazła sposób na pokonanie Jakuba Witczaka i osiągnęła najwyższe dotąd prowadzenie 4:2. Szybko po stracie czwartego gola trener Maciej Dudek zdecydował się wprowadzić w pole piątego zawodnika. Okazało się to dobrą decyzją, bowiem już w 36. minucie kontaktowe trafienie zdobył Kornel Mużyłowski.

W 37. minucie osłabiony został zespół z Tychów, gdyż czerwoną kartkę ujrzał Piotr Pytel, który zadaje się zbyt intensywnie nie zgadzał się z poprzednią decyzją arbitra. Dzięki temu Akademicy otrzymali idealną okazję, by grając w przewadze wyrównać stan meczu. Udało się to już minutę później, kiedy to z lewej flanki pewnie uderzył Jakub Turowski! Tym samym kapitan AZS-u doprowadził do dogrywki.

W niej przez dłuższy czas nie oglądaliśmy żadnych trafień. Dopiero w 45. minucie Szymon Cichy efektownym strzałem z dystansu zmieścił piłkę pomiędzy słupkiem a Jakubem Witczakiem. Niedługo później Bartłomiej Sitko oddał precyzyjny strzał pod poprzeczkę bramki AZS-u. Niestety po jeszcze jednym trafieniu gości stało się jasne, że I-ligowiec nie wypuści awansu z rąk. Ostatecznie tyszanie zwyciężyli 8:4 i zameldowali się w 1/16 finału Pucharu Polski.

Halowy Puchar Polski, 1/32 finału: Eko-Pol AZS Uniwersytet Zielonogórski – GKS Futsal Tychy 4:8 (1:2; 4:4)
1:0 Patryk Trzmiel 3’
1:1 Bartłomiej Sitko 16’
1:2 Filip Krzyżowski 18’
2:2 Patryk Trzmiel 23’
2:3 Szymon Cichy 24’
2:4 Paweł Lisiński 34’
3:4 Kornel Mużyłowski 36’
4:4 Jakub Turowski 38’