Sparing : GKS Tychy – FK Fotbal Třinec 5:1

W pierwszym meczu kontrolnym rozegranym podczas przygotowań do rundy wiosennej obecnego sezonu Fortuna 1 Ligi, piłkarze GKS Tychy pokonali czeskiego pierwszoligowca, FK Fotbal Třinec 5:1 (2:0). Premierowego gola w 2021 roku dla tyskiej drużyny zdobył Szymon Lewicki.

Worek z bramkami otworzył w 18. minucie spotkania „Lewy”. Napastnik GKS wykorzystał celne dośrodkowanie Kamila Kargulewicza i głową posłał futbolówkę do siatki. W ostatniej akcji pierwszej połowy wynik spotkania podwyższył Łukasz Grzeszczyk, który pokonał bramkarza FK strzałem z jedenastu metrów.

Po przerwie całkiem odmieniona 11. tyszan dorzuciła kolejne trzy trafienia. Najpierw świetną, dwójkową akcję Damian Nowak – Kacper Piątek, efektowną podcinką zakończył ten pierwszy. W końcówce sparingowej potyczki czwartego i piątego gola dorzucili obaj bracia Piątek – Kacper uderzeniem z rzutu wolnego i Jakub mocnym strzałem z bliskiej odległości. W 67. minucie honorową bramkę dla czeskiej drużyny zdobył Erik Puchel.

Kolejne gry kontrolne podopieczni Artura Derbina rozegrają na zgrupowaniu w Ustroniu, które rozpocznie się w poniedziałek i potrwa do najbliższej soboty. W środę, 27 stycznia tyszanie zmierzą się z GKS Katowice (g. 11:00).

Sparing nr 1, Tychy (boczne boisko Stadionu Miejskiego)

GKS Tychy – FK Fotbal Třinec 5:1 (2:0)
1:0 – Szymon Lewicki (18. asysta: Kamil Kargulewicz)
2:0 – Łukasz Grzeszczyk (45. rzut karny)
3:0 – Damian Nowak (59. asysta: Kacper Piątek)
3:1 – Erik Puchel (67.)
4:1 – Kacper Piątek (83.)
5:1 – Jakub Piątek (88.)

GKS Tychy: I połowa: Konrad Jałocha – Bartosz Szeliga, Nemanja Nedić, Łukasz Sołowiej, Marcel Stefaniak – Kamil Kargulewicz, Oskar Paprzycki, Łukasz Norkowski, Łukasz Grzeszczyk, Bartosz Biel – Szymon Lewicki. II połowa: Adrian Odyjewski – Dominik Połap, Bartosz Zarębski, Kamil Szymura, Anatolii Kozlenko – Kacper Piątek, Jakub Piątek, Wiktor Żytek, Dawid Kasprzyk, Sebastian Steblecki – Damian Nowak. Trener Artur Derbin.