Nie wszystkie drużyny przystąpią do rundy rewanżowej Zina 4 ligi.

 


Wiele wskazuje na to, że wiosenne zmagania w naszej grupie odbędą się w okrojonym składzie.

W Wodzisławiu Śląski na mocy porozumienia, lider tabeli, Odra Sp. z o.o. pozostanie na czwartoligowym szczeblu, natomiast zespół MKP ma być wycofany z rozgrywek. Z racji tego, że drużyna Centrum rozegrała połowę spotkań w lidze jej wyniki zostałyby utrzymane. Z kolei na wiosnę pozostałe mecze będą weryfikowane jako walkower na korzyść rywali.

Nieciekawie kształtuje się przyszłość GKS Radziechowy-Wieprz, czyli drużyny, która miała już olbrzymie problemy żeby w ogóle przystąpić do rozgrywek Zina IV ligi. Z racji tego, że klub z Żywca nie rozegrał wszystkich jesiennych meczy – starcie z MRKS Czechowice-Dziedzice zaplanowano na 5 marca – jego wyniki zostałyby anulowane. Zespoły, które potknęły się w lidze właśnie z Radziechowami czyli Bełk, Ustroń, Bielsko-Biała, Łękawica i Tychy zyskałby tym samym najwięcej, choć w samej tabeli zmiany będą kosmetyczne.

Dla nas taki obrót spraw nieco skomplikuje przygotowania do kolejnych spotkań, bowiem starcia z Odrą Centrum i GKS Radziechowy to mecze 21. i 22. kolejki. Wobec czego może nas czekać pauza przez dwa kolejne weekendy.


Źródło : https://gkstychy.info/pilka-nozna/