Do Tychów przyjadą skauci mobilności.

 


Warsztaty dla dzieci i młodzieży, mobilna stacja serwisowa dla rowerów, punkt informacyjny oraz badania mobilnościowe – to tylko kilka atrakcji, jakie czekają na tyszan już w najbliższą niedzielę, 20 września. Tego dnia na Placu Baczyńskiego będzie okazja, by porozmawiać o zrównoważonym transporcie. Do Tychów przyjadą skauci mobilności z Metropolii, a wszystko to w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Ideą kampanii jest zachęcanie mieszkańców do wybierania zdrowych, ekologicznych i zrównoważonych form transportu. Z tej okazji w niedzielę, 20 września, do Tychów przyjadą skauci mobilności z Metropolii. W godzinach od 15:00 do 19:00 na Placu Baczyńskiego prowadzone będą mikrobadania dotyczące preferencji komunikacyjnych, zwłaszcza tych, jakie podejmujemy przy okazji codziennych podróży: zakupów, odprowadzenia dzieci do przedszkola lub szkoły, drogi do i z pracy, itd.

Ponadto uruchomiona zostanie mobilna stacja serwisu rowerów. Każdy mieszkaniec będzie mógł nieodpłatnie skorzystać z pomocy specjalistów, którzy zajmą się między innymi kontrolą stanu technicznego roweru, smarowaniem łańcucha, regulacją hamulców, regulacją przerzutek. Dla najmłodszych i nie tylko przygotowano warsztaty z zakresu bezpieczeństwa na drodze i pierwszej pomocy.


Źródło : https://mzuim.tychy.pl/