Festyn w dzielnicy Mąkołowiec.

 


Miejskie Centrum Kultury w Tychach zaprasza na koncert niezwykłego zespołu – Dom o Zielonych Progach, który odbędzie się 20 września o godzinie 17:00 w Parafii Rzymskokatolickiej Świętego Ojca Pio, ul. Przepiórek 50 Tychy.

WSTĘP WOLNY – obowiązuje zapis przy wejściu na imprezę ze względu na wymogi COVID-19

Jeżeli jesteście amatorami poezji śpiewanej i piosenki turystycznej, nieraz przy ognisku śpiewaliście „Gór mi mało…”, a maszerując kolejnego dnia po górach nuciliście

„Drogi Lesie, kręta drogo, I ty piękna górska wodo, Jak daleko w kilometrach, A jak blisko mego serca…”

To ten koncert zdecydowanie jest dla Was!

Dom o Zielonych Progach, niektórzy wymieniają dziś jednym tchem z nazwami takich klasyków piosenki zwanej poetycką lub turystyczną jak „Wolna Grupa Bukowina” czy „Stare Dobre Małżeństwo”. I coś w tym chyba jest…
Na pewno członkowie grupy, która za nazwę przyjęła tytuł pięknego wiersza Kazimierza Węgrzyna, wychowywali się na piosenkach swoich wielkich poprzedników i w jakiś sposób były one dla nich wzorem. Na pewno też, zajmując od ponad 20 lat ważne miejsce na muzyczno-poetyckiej scenie, są ich następcami i kontynuatorami, choć zdążyli wypracować swoją własną, niepowtarzalną drogę. Nie porywając się na ryzykowne porównania, można stwierdzić z całym przekonaniem, że piosenki „Domu” weszły do kanonu utworów, które można usłyszeć na szlaku, w schroniskach czy przy ognisku.

Od samego początku filarem grupy jest Wojtek Szymański – kompozytor, gitarzysta i wokalista obdarzony ogromną charyzmą i wrażliwością na dobry tekst, który umiejętnie wzbogaca swoją muzyką. Doskonałym kontrapunktem od 2016 r. jest dla niego Agata Świerczyńska, energiczna, wyrazista i uwielbiana zwłaszcza przez męską część publiczności. Na kontrabasie gra od dwóch lat krakowianin Marcin Chatys. Swoim graniem dodaje każdemu utworowi głębi brzmienia. Ponadto w skład zespołu wchodzą Szymon Piotrowski Czubaka odpowiedzialny za brzmienie perkusji.

Udział w pikniku jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu wydarzeń dostępnego tu:
https://bit.ly/MCKRegulaminUczestnictwaCOVID-19

Piknik realizowany jest w ramach Budżetu Obywatelskiego na rok 2020 dla Miasta Tychy.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/