Bieruń rowerem stoi.

 


Trwa Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, a to doskonała okazja, by przypomnieć mieszkańcom Bierunia, że warto czasem przerzucić się z samochodu na rower. Miasto Bieruń systematycznie inwestuje w infrastrukturę rowerową, co bardzo sprzyja rowerzystom. W ostatnich latach w naszym mieście powstała cała masa nowych ścieżek rowerowych, a największe inwestycje rowerowe są własnie w realizacji. Zachęcamy mieszkańców do rezygnacji z samochodu i korzystania z jednośladów tak często, jak to możliwe. Tydzień Zrównoważonego Transportu to dobry moment na powzięcie nowych postanowień. Zaczynamy!

Powyższy film prezentuje dwie bardzo ważne, nowoczesne, niedawno powstałe drogi rowerowe w Bieruniu – wzdłuż ulicy Węglowej oraz wzdłuż ulicy Wylotowej. Jedna komunikuje ścieżkę rowerową (łączącą Bieruń Stary z Bieruniem Nowym) z Plantami Karola. Druga komunikuje rowerowo Bieruń z Lędzinami (pod wiaduktem), a także oba miasta ze Specjalną Strefą Ekonomiczną.

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na fakt, iż Górnośląsko-Zagłębiowska Metropolia aktywnie włącza się w obchody Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, wszyscy jej mieszkańcy, w tym mieszkańcy Bierunia skorzystać mogą z bogatej oferty udogodnień i atrakcji komunikacyjno – edukacyjnych.


Źródło : https://www.bierun.pl/