Przejdźmy na TY – pub pod szyldem piwa Tyskie otwiera się w Tychach.

 


Flagowy lokal Tyskiego powstał w Tychach nie bez powodu. Wywodząca się ze Śląska marka działa lokalnie, a ostatnio wspiera także właścicieli śląskich pubów. Teraz Tyskie postanowiło, we współpracy z dotychczasowym właścicielem jednego z pubów stworzyć miejsce, które ma kultywować misję „Przejdźmy na TY”. Lokal Tyskiego został stworzony z myślą o zbliżaniu, łączeniu mimo różnic, budowaniu relacji.

Cieszę się, że wspólnie z Tyskim możemy wprowadzić na piwną mapę Tych nowe miejsce i kontynuować pod nowym szyldem naszą piwną przygodę. Wcześniej, przez 7 lat prowadziliśmy pod tym samym adresem kraftowy multitap Myślę, że lokal pod szyldem Tyskiego ma wielki potencjał i szybko zdobędzie stałych gości. Jestem pewien, że oferta lokalu oparta o Tyskie piwa i bardzo ciekawy wystrój miejsca zachęcą mieszkańców do odwiedzin Przejdźmy na TY. Zależało nam na stworzeniu miejsca, w którym każdy będzie czuł się dobrze. Nazwa, która mówi o wspólnocie, poznawaniu się nawzajem wyznaczała nam kierunek na każdym etapie tworzenia lokalu – mówią Michał Smolka i Krzysztof Dzierkacz, współwłaściciele lokalu Przejdźmy na Ty.

Wystrój lokalu nawiązuje do historii Tyskich Browarów Książęcych. Na ścianach wiszą aktualne i archiwalne reklamy marki, część mebli powstała z przekształconych skrzynek Tyskiego a wnętrze rozświetla światło zawieszonych na ścianach neonów.

Inspiracją do zrealizowania koncepcji lokalu Przejdźmy na Ty była idea wspólnoty i demokratyczny charakter piwa Tyskie. Zależało mi na stworzeniu miejsca przyjaznego i otwartego, którego wystrój i atmosfera sprzyja spędzaniu czasu razem. Elementy wnętrza oraz wykorzystane materiały nawiązują do piwowarstwa oraz podkreślają industrialny styl. Pojawiają się kegi, beczki i skrzynki, którym nadane zostały nowe funkcje siedzisk, oświetlenia czy donic. Kolorystyka utrzymana jest w tonacji szarości wynikającej z zastosowania na ścianach blachy nawiązującej do kotłów warzywnych czy tanków oraz w podkonsrukcjach mebli wykonanych z rur. Chłodne szarości uzupełniają ciepłe odcienie naturalnego drewna wykorzystanego na blatach stołów, na ścianach i jako wypełnienie sufitu. Całość dopełnia czerwień identyfikacji brandu Tyskie oraz szereg dekoracji z historycznymi i współczesnymi motywami piwnymi oraz tradycyjne szklane neony – mówi Matylda Salajewska, architekt odpowiedzialna za wystrój wnętrza.

W piątek, sobotę oraz niedzielę otwarcia na gości czekać będą promocje i zabawy z piwnymi nagrodami.


Źródło : https://www.kp.pl/