Kanadyjczyk Jean Dupuy wzmcania tyski GKS.

 


Mistrzowie Polski kontynuują drugi etap przygotowań do sezonu, a klubowi działacze dokonali kolejnego wzmocnienia. Kolonia zawodników zza oceanu powiększyła się o kolejnego Kanadyjczyka. Dziś kontrakt z GKS Tychy podpisał Jean Dupuy, który w trakcie swojej kariery  występował na bezpośrednich zapleczach NHL. W lidze AHL rozegrał 137 spotkań. Zdobył w nich 14 bramek i zanotował 22 asysty.

Jean miał propozycję z innego polskiego zespołu, ale ostatecznie wybrał naszą ofertę. Jego atutami są doskonałe warunki fizyczne i duża uniwersalność na tafli. Może grać na obu skrzydłach lub na środku ataku. Obecność w naszym zespole zawodników zza oceanu i Patryka Wronki na pewno pozwolą mu jeszcze szybciej zaaklimatyzować się w drużynie i spełnić podkładane w nim nadzieje – mówi Krzysztof Woźniak, prezes Tyski Sport S.A.

25- letni napastnik po występach na zapleczach NHL zdecydował się na grę w Europie. Najpierw reprezentował barwy Belfast Giants (14 M, 1G + 2A), a następnie francuskiego GAP (16 M, 6 G + 6 A). W obu zespołach miał okazję grać wspólnie z Patrykiem Wronką. Jego umowa z Mistrzami Polski będzie obowiązywać do 30 kwietnia 2021 roku.


Źródło : https://gkstychy.info/hokej/