Kto głosuje, ten się liczy ! Tychy głosują !

 


28 czerwca wybory prezydenckie. Związek Miast Polskich (ZMP), do którego należy również miasto Tychy, zaprasza miasta członkowskie do zaangażowania się w kampanię zachęcającą mieszkańców do głosowania.

Hasło kampanii brzmi: Kto głosuje, ten się liczy.

– Mieszkańcy naszego miasta niejednokrotnie pokazali, że udział w wyborach to dla nich nie tylko obywatelski obowiązek, ale i wielkie święto demokracji. Czy to w wyborach samorządowych czy krajowych zawsze możemy liczyć na wysoką frekwencję, wyższą niż średnia krajowa. W ostatnich wyborach parlamentarnych wzięło udział niemal 67 % procent uprawnionych do głosowania tyszan, frekwencja krajowa była o 5 punktów procentowych niższa. Liczę, że w nadchodzących wyborach frekwencja także będzie wysoka. Gorąco zachęcam wszystkich, by w niedzielę 28 czerwca poszli na wybory i oddali głos na swojego kandydata – mówi Andrzej Dziuba – prezydent Tychów. 

Każdy głos się liczy – dlatego Tychy włączają się do kampanii Związku Miast Polskich.

– Udział w wyborach jest ważny, bo sprawia, że jesteśmy współodpowiedzialni za nasz los i przyszłość Polski. Dlatego ważne jest, aby nie tylko samemu pójść na wybory, ale także zachęcać innych – podkreśla Andrzej Porawski – dyrektor Biura ZMP.

W Tychach uprawnionych do głosowania jest ponad 98 tys. osób.


Źródło : http://umtychy.pl/