Kaskadowy pomiar prędkości w Tychach.

 


Policjanci tyskiej drogówki prowadzili kaskadowe pomiary prędkości. Tego typu kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach, przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Jak pokazują analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego, nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych.

Działania odbyły się w miniony piatek i miały m.in. charakter kontrolno-prewencyjny. Kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy dozwoloną prędkość rażąco przekroczyli, musieli liczyć się z konsekwencjami.

Podczas działań policjanci skontrolowali 51 pojazdów. 41 kierujących popełniło wykroczenie związane z przekroczeniem dozwolonej prędkości. Jednym z zatrzymanych do kontroli był kierujący Audi a7, który pędził 196 km/h na trasie DK-1.

Policjanci przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest najczęściej bardzo dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed pośpiechem na drodze. Pamiętajmy, że bezpieczna prędkość, to prędkość dostosowana do własnych umiejętności, natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni i innych uwarunkowań, które zawsze trzeba wziąć pod uwagę.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali przed przejściami dla pieszych.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/