PKM Tychy na II miejscu w Polsce.

 


Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej Sp. z o.o. w Tychach to firma z 60 letnią tradycją, dysponująca nowoczesnymi, ekonomicznymi, bezpiecznymi, ergonomicznymi i przyjaznymi dla środowiska naturalnego autobusami, spełniającymi wymagania najbardziej restrykcyjnych norm emisji spalin.  Tyski PKM może ponadto poszczycić się jednymi z najlepszych wskaźników techniczno-eksploatacyjnych taboru autobusowego w skali całego kraju, a także ugruntowaną pozycją wśród czołowych przewoźników w Polsce. Potwierdzeniem tego faktu jest ostatnia edycja corocznego rankingu Przedsiębiorstw Komunikacji Miejskiej prowadzonym przez redakcję Strefy Gospodarki – Dziennik Gazeta Prawna. Ranking szczegółowo ocenia przedsiębiorstwa biorąc pod uwagę aspekty techniczne, finansowe, związane z zarządzaniem zasobami ludzkimi jak również udział przedsiębiorstw w życiu lokalnej społeczności.

W tej ocenie po raz kolejny PKM Tychy znalazł się w pierwszej trójce najlepszych przedsiębiorstw komunikacji miejskiej w Polsce zajmując po raz kolejny 2 miejsce co jest awansem o jedną pozycję w stosunku do roku 2017.

We wtorek na dworcu PKP Tychy uroczyście zostało przekazane wyróżnienie, które odebrał Prezydent miasta Tychy Andrzej Dziuba i  Miłosz Stec prezes PKM.

Nasza wizja ekologicznego transportu publicznego, realizowanego przy użyciu autobusów zasilanych sprężonym gazem ziemnym jest wyrazem naszej odpowiedzialności za lokalną społeczność i ma na celu zachęcenie do korzystania z komunikacji miejskiej. Jesteśmy przekonani, że pozytywny efekt środowiskowy jest istotnym bodźcem w tym zakresie dla pasażerów, których świadomość konieczności dbania o środowisko jest coraz większa – mówi Miłosz Stec – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej  Sp. z o.o. w Tychach.

To dla nas zobowiązanie do kontynuacji strategii firmy opartej o ochronę środowiska a także najwyższą jakość usług oraz bezpieczeństwo pasażerów. Takie podejście do transportu publicznego od lat przynosi wymierne efekty nie tylko w naszym mieście ale wszędzie tam, gdzie jeżdżą tyskie autobusy  – dodaje Miłosz Stec,

Nasz nowoczesny park autobusowy wychodzi także naprzeciw innym oczekiwaniom pasażerów i dlatego świadczymy usługi przy pomocy pojazdów o wysokich standardach bezpieczeństwa, niskopodłogowych, wyposażonych w dostęp do wi-fi, klimatyzację całopojazdową oraz monitoring. Komunikacja miejska w Tychach rozwija się z powodzeniem już blisko 60 lat i możemy szczycić się mianem lidera proekologicznych rozwiązań dla transportu publicznego – mówi Michał Kasperczyk Rzecznik Prasowy PKM Tychy.

Obrana przez nas droga wykorzystania paliwa gazowego w transporcie jest etapem przejścia do kolejnych rozwiązań proekologicznych, a w szczególności do autobusów wodorowych – dodaje Michał Kasperczyk

Dla miasta jednak ważne jest to, że rozwiązania ekologiczne są elementem działalności PKM Tychy już od wielu lat i ich wymierne efekty można obserwować już teraz, w czasie, w którym wykorzystanie energii elektrycznej w transporcie jest w początkowej fazie rozwoju.

PKM Tychy w rankingu wyprzedziła tylko Warszawa, która często wraz z Krakowem zajmuje najwyższą lokatę.

 


Źródło : https://www.pkmtychy.pl/