Miasteczko Zmysłów w Tychach.

 


W historycznym budynku Browaru Obywatelskiego przy ul. Browarowej 7 w Tychach,  w ramach kolejnej edycji „Miasteczka Zmysłów”, rusza weekendowa akcja dla dzieci i ich rodziców.

W Miasteczku na wszystkich czekają niezliczone atrakcje – ponad 25 interaktywnych eksponatów, które oddziałują na wszystkie zmysły i zainteresują nawet dorosłych. Będą złudzenia optyczne i prawa fizyki – wszystko co intryguje, ciekawi i jednocześnie uczy.

Mniejsze dzieci zaprosimy do strefy zabaw plastycznych, manualnych, ruchowych, tanecznych. Będziemy bawić się kolorami, kształtami, fakturami, na pewno potańczymy, poskaczemy i zagramy na instrumentach. Będzie także magiczna wystawa obrazów, które w kolorowych lupkach pokazują zupełnie coś innego niż na żywo… Tutaj także znajdziecie wielkie i małe klocki sensoryczne, basen z kulkami, tablice do zabaw manualnych, górkę piasku księżycowego – który jest wyjątkowo magiczny w dotyku i wiele innych atrakcji.  Do wspólnej zabawy zapraszamy rodziców z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat.

Dorośli mogą wziąć udział w spotkaniu z Dorotą Zawadzką – psychologiem rozwojowym, wieloletnim wykładowcą w katedrze psychologii rozwoju, a następnie psychologii wychowawczej na Wydziale Psychologii UW oraz na uczelniach prywatnych. Dorota Zawadzka to współautorka projektu „Bezpieczne media” oraz wielu innych programów w telewizjach zarówno publicznych jak i komercyjnych. Zyskała popularność jako prowadząca program „Superniania” na antenie telewizji TVN.

Akcja Miasteczko Zmysłów ma charakter otwarty, udział jest bezpłatny, nie trzeba się rejestrować. Wstęp jest wolny, do wyczerpania miejsc. Zapraszamy w sobotę i niedzielę od 10:00-17:00 (ostatnie wejście o 16:30).

Organizatorem Akcji jest Magazyn Mamo To Ja, a Partnerem całej Akcji – Kinder Niespodzianka. Dlatego najmłodsi będą mogli spotkać gigantyczną maskotkę Pana Kinderino przez cały czas trwania akcji. Pan Kinderino przygotował dla dzieci wiele dodatkowych niespodzianek
i upominków (balony, kolorowanki).

Szczegółowy plan oraz wszelkie informacje o akcji można znaleźć na stronie www.miasteczkozmyslow.pl