Hokeiści GKS-u Tychy wrócili na lód.

 


Po czterech miesiącach Mistrzowie Polski wrócili na lód. W poniedziałek na lodowisku w Jastrzębiu-Zdroju hokeiści GKS Tychy rozpoczęli główną część przygotowań do nowego sezonu. Choć były to dopiero pierwsze zajęcia, to trener nie zastosował zawodnikom taryfy ulgowej. Tyszanie w Jastrzębiu spędzili kilka godzin trenując zarówno na siłowni i lodzie.

– Treningi będą ciężkie i zawodnicy doskonale o tym wiedzą. Zawsze jest trudno po takiej przerwie wyjść na lód. To jest tak samo jak z jazdą samochodem. Jak go nie prowadzisz kilka lat, to są później problemy. Myślę, że ponad tydzień i hokeiści dojdą do siebie. Nikt nie mówił, że będzie lekko. Dodatkowo nie trenujemy w Tychach i ciężko jest ułożyć plan. Robimy kompleksowe zajęcia w Jastrzębiu, czyli bieganie,siłownia i lód. Musimy jeszcze doliczyć dojazdy, ale nic nie zrobimy. Czekamy już na jak najszybszy powrót do domu– mówi Andrei Gusow, trener GKS Tychy.

Jedynym zawodnikiem, który jest zadowolony z treningów w Jastrzębiu-Zdroju jest Mateusz Bryk. Dla wychowanka JKH powrót na „Jastor” jest sentymentalną podróżą w przeszłość.

– Nie mam daleko. Po raz pierwszy od pięciu lat zostało zrobione coś pode mnie. Można sobie pożartować, ale na pewno fajnie spędzić tutaj cały dzień, mieć możliwość dłużej pospać czy nie zastanawiać się ile czasu spędzę w korku– dodaje Mateusz Bryk, obrońca GKS Tychy.

Dziś Mistrzowie Polski mieli okazję spotkać się ze swoim dobrym znajomym. Przed treningiem zamienili kilka zdań z Kamilem Górnym. To właśnie z nowym zawodnikiem JKH GKS Jastrzębie, Mateusz Bryk w Tychach tworzył formację obronną. Teraz jego nowym partnerem może być Denis Akimoto.

– Jesteśmy na takim etapie, że na pewno nie będziemy potrzebowali wiele czasu na dopasowanie się. Sezon jest długi więc na pewno mamy czas. Zobaczymy jeszcze jak trener, to wszystko poustawia, bo być może dostanę zawodnika, którego lepiej znam– zaznacza Mateusz Bryk, obrońca GKS Tychy.

Wszystko wyjaśni się w najbliższych tygodniach. Już 8 sierpnia przed Mistrzami Polski pierwszy sprawdzian. Ich rywalem będzie czeski pierwszoligowiec, LHK Jestřábi Prostějov. 

Zapraszamy do obejrzenia materiału wideo z pierwszego treningu na lodowisku w Jastrzębiu – Zdroju:Źródło : http://gkstychy.info/hokej/