Tyski hokejowy GKS wznowił treningi.

 


Był relaks i odpoczynek. Teraz czas na ciężką i wytężoną pracę. Dziś Mistrzowie Polski wrócili po miesięcznych urlopach. Na pierwszych zajęciach pojawiła się grupa 24 zawodników. Wśród nich Denis Akimoto, który był pierwszym wzmocnieniem Mistrzów Polski przed startem nowego sezonu.

 Jestem bardzo szczęśliwy, że trafiłem do Tychów. Jest to dla mnie krok w przód i możliwość do dalszego rozwoju. GKS jest dużą marką i zespołem, które będzie grał w Hokejowej Lidze Mistrzów. To było dla mnie bardzo istotne. Na razie wszystko bardzo mi się podoba i już nie mogę doczekać się pierwszego występu w tyskich barwach– mówi Denis Akimoto, obrońca GKS Tychy.

Na razie jednak tyszanie muszą skupić się na treningach. W tym tygodniu drużyna będzie trenowała na miejskich obiektach. Od przyszłego poniedziałku zajęcia przeniosą się na lodowisko w Jastrzębiu Zdroju. Jest to spowodowane remontem Stadionu Zimowego.

– Pierwsze zajęcia będą miały charakter wprowadzający. Na pewno zawodników czeka bieganie, siłownia, piłka nożna czy rowerki. We wtorek i piątek będziemy trenować dwa razy dziennie. W czwartek czekają nas badania. Na pewno po wakacjach wszyscy są w dobrej formie i z niecierpliwością odliczają dni do wejścia na lód– dodaje Krzysztof Majkowski, asystent trenera GKS Tychy.

Przed Mistrzami Polski pięć spotkań kontrolnych. Tyszanie tradycyjnie zagrają w Memoriale Pavla Zabojnika oraz dwukrotnie zmierzą się z LHK Jestřábi Prostějov, gdzie trenerem bramkarzy jest dobrze znany w Tychach Stefan Zigardy.

Plan sparingów przed sezonem 2019/20:

08.08.2019 17:00 LHK Jestřábi Prostějov – GKS Tychy
15.08.2019,19:00 HKM Zvolen – GKS Tychy
16.08.2019, 12:00 GKS Tychy – MHC MIKRON Nové Zámky
17.08.2019, 15:30 GKS Tychy – HC ’05 iClinic Banská Bystrica
23.08.2019, 17:00 LHK Jestřábi Prostějov – GKS Tychy

W spotkaniach sparingowych do dyspozycji sztabu szkoleniowego będą już wszyscy zawodnicy. Na początku sierpnia do treningów wrócą John Murray, Alex Szczechura, Michael Cichy, Mike Szmatula, Alexander Yeronau, Gleb Klimenko i Alexei Yafimenka.

W pierwszych zajęciach wzięli udział z kolei młodzi zawodnicy- Jakub Maciejewski, Oliwier Kasperek, Mateusz Ubowski, Kacper Gruźla i Jan Krzyżek. W tym tygodniu zabraknie również szkoleniowca Mistrzów Polski, któremu urodził się syn. Gratulujemy rodzicom i życzymy wszystkiego najlepszego.

Kadra na pierwszym treningu przed startem nowego sezonu:

Bramkarze: Kamil Lewartowski, Jakub Zawalski, Jakub Maciejewski.

Obrońcy: Bartosz Ciura, Olaf Bizacki, Remigiusz Gazda, Michael Kolarz, Denis Akimoto, Bartłomiej Pociecha, Mateusz Bryk, Michał Kotlorz, Peter Novajovský, Oliwier Kasperek.

Napastnicy: Adam Bagiński, Filip Komorski,  Mateusz Gościński, Jarosław Rzeszutko, Radosław Galant, Jakub Witecki, Patryk Kogut, Bartłomiej Jeziorski, Mateusz Ubowski, Kacper Gruźla, Jan Krzyżek.


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/