Nowe azyle dla pieszych.

 


Miejski Zarząd Ulic i Mostów rozpoczął prace związane z poprawą bezpieczeństwa ruchu. Na tyskich przejściach dla pieszych już pojawiają się nowe azyle dla pieszych (wysepki). Całość prac powinna zakończyć się na przełomie sierpnia i września, a wartość umowy podpisanej z wykonawcą to około 620 tys. zł.

– Azyle drogowe stanowią bufor dla pieszych, dzięki któremu mogą oni przejść przez ulicę „na dwa razy”. Ponadto uspakajają ruch w rejonie przejścia i uniemożliwiają wyprzedzanie czy niebezpieczne sytuacje na drodze – komentuje Agnieszka Kijas, rzecznik prasowy MZUiM.

Trzy nowe azyle pojawią się na ulicy Andersa – dwa w rejonie placu św. Anny i jeden przy ul. Arctowskiego, tyle też powstanie na ul. Budowlanych (jeden w rejonie przystanku Tychy Carboautomatyka oraz dwa przy skrzyżowaniu z ul. Biblioteczną). Trzy obiekty staną na ul. Cyganerii – jeden przy skrzyżowaniu z ul. CurieSkłodowskiej oraz dwa przy skrzyżowaniu z ul. Czystą. Nowy azyl pojawi się na jezdni ul. Edukacji – przy skrzyżowaniu z ul. Fitelberga oraz na ul. Harcerskiej przy skrzyżowaniu z ul. Hetmańską. Ostatnie trzy wysepki mają powstać na ul. Hlonda – dwa przy skrzyżowaniu z ul. Brzozową i jeden przy skrzyżowaniu z ul. Wieczorka.

– Nasze pracę będą powodowały miejscowe utrudnienia. Kierowców prosimy o ostrożną jazdę i stosowanie się do znaków – dodaje rzecznik prasowy MZUiM.


Źródło : TYSKI Informator Samorządowy NR 21/597