TLT Tychy kupią 2 elektryczne Nowe Urbino 12.

 


Po Tychach będą jeździły kolejne Solarisy na prąd. Wczoraj, 12 czerwca Tyskie Linie Trolejbusowe zaakceptowały propozycję producenta z Bolechowa, która wpłynęła w przetargu na dostawę dwóch elektrobusów klasy MAXI. Pojawią się one w Tychach w przyszłym roku.

Dodatkowo dostawca „elektryków” uruchomi i przekaże TLT dwie ładowarki- jedną mobilną do wolnego ładowania oraz szybką z pantografem odwróconym. Termin realizacji całego zamówienia określono na 12 miesięcy od podpisania umowy.

20 maja minął termin składania ofert. Na elektrycznego zakupy tyski przewoźnik przygotował 5 535 000 PLN brutto. To oznacza, że średnik koszt pozyskania jednego elektrobusa wraz z ładowarkami przyjęto na poziomie 2 250 000 PLN netto. Jedyna otwarta trzy tygodnie temu oferta minimalnie przewyższała te szacunki. Przedstawił ją Solaris. Producent z Bolechowa zaoferował elektrobusy oraz ładowarki w cenie 5 658 000 PLN brutto. Dało to zatem średnią cenę jednostkową za Nowego Urbino 12 electric z pakietem do ładowania w wysokości 2 300 000 PLN netto. Brakowało bardzo mało. TLT podjęło jednak decyzję o dołożeniu dodatkowych pieniędzy. Formalności trochę potrwały i wczoraj przewoźnik oficjalnie zaakceptował ofertę Solarisa. Pozostaje więc tylko czekać na podpisanie umowy i bateryjne „dwunastki” w przyszłym roku pojawią się w Tychach.

Nie będą to pierwsi przedstawiciele rodziny Nowego Urbino w tym mieście. Od kilku miesięcy TLT użytkuje trzy Nowe Trollino 12, o których można poczytać tutaj. Natomiast sąsiad przewoźnika, czyli PKM jest posiadaczem pierwszego fabrycznego egzemplarza Nowego Urbino 18 CNG.


Źródło : http://infobus.pl/