W Tychach pograć już można na strzelnicy golfowej.

 


W Tychach pograć już można na strzelnicy golfowej.. To dziesięć stanowisk, gdzie poprawić można koordynację ręka – oko i sprawdzić, czy nadajemy się do tego coraz bardziej popularnego sportu.

Strzelnicy golfowej w Tychach niczego nie brakuje. Zlokalizowany przy ul. Sikorskiego 20 obiekt to dziesięć stanowisk, a do dyspozycji odwiedzających jest także symulator pola golfowego mieszczący się w budynku, kije oraz piłeczki. Za dodatkowa opłatą będzie można skorzystać z lekcji golfa u profesjonalnego instruktora. Ze strzelnicy, powstałej z budżetu miasta, będą mogli korzystać bezpłatnie mieszkańcy w każdą środę od 16 do 19, zaś do końca maja również w każdy weekend. W razie dużego zainteresowania przewidziane jest rozszerzenie bezpłatnych godzin.

Obiekt oficjalnie otworzył prezydent miasta Andrzej Dziuba, który honorowo wybił pierwszą piłeczkę na odległość przeszło 100 m. – Trzeba wyjaśnić, że to nie jest pole golfowe, tylko obiekt do nauki gry w golfa, gdzie będzie można zdobyć zieloną kartę. Poprzedni driving range, jak profesjonalnie nazywamy takie obiekty, musieliśmy zlikwidować ze względu na budowę stadionu, co pozwoliło nam zbudować ten profesjonalny obiekt – mówił na otwarciu prezydent.

Z nowej strzelnicy skorzystać mogą wszyscy, na co dzień trenują tu także zawodnicy Tyskiego Klubu Golfowego. Mało tego. Już od września w tamtejszej Szkole Mistrzostwa Sportowego działać będzie pierwsza w Polsce klasa sportowa o profilu golfowym. Strzelnica mieści się przy ulicy Sikorskiego, co ważne, w każdą środę i trzy pierwsze soboty miesiąca – otwarta jest za darmo.


Źródło : https://www.radiopiekary.pl/