Warsztaty dla kobiet w ramach cyklu „Obudź swoją kobiecość”.

 


Miejskie Centrum Kultury w Tychach – 

Obudzić kobietę do życia – to nadrzędny cel warsztatów, na które zaprasza Miejskie Centrum Kultury w Tychach w ramach cyklu 6 warsztatów rozwojowych „Obudź swoją kobiecość” realizowanych w ramach 5. Tyskiego Banku Kultury. Warsztaty „Relacje: Ja sama? Współczesna kobieta w relacjach” stanowią trzecie zajęcia z cyklu warsztatów o charakterze artystyczno-psychologicznym, będących kompleksowym narzędziem do pracy nad własnym rozwojem twórczym i osobowościowym, które trwają od marca do czerwca i są skierowane wyłącznie do kobiet.

Zajęcia z zakresu relacji skupią się na pracy nad aspektem relacji w życiu kobiety na płaszczyźnie psychologicznej.  Wśród zagadnień, jakie będą poruszane na warsztatach znajdą się kompetencje, które będą istotne dla ludzi w niedalekiej przyszłości, a więc m.in.: rozumienie i nadawanie znaczeń komunikatom, inteligencja społeczna – nawiązywanie głębszych relacji z ludźmi, adaptacyjne myślenie.

PROWADZĄCA: Agnieszka Sobiegała – doktor nauk społecznych, terapeuta systemowy, pedagog specjalny, trener, wykładowca i kierownik Zakładu Pedagogiki Katedry Nauk Społecznych i Humanistycznych Wydziału Nauk o Zdrowiu w Katowicach Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach, autorka kilkudziesięciu artykułów naukowych na temat zaburzeń zachowania dzieci i młodzieży oraz funkcjonowania rodziny afiliowanych przy Śląskim Uniwersytecie Medycznym, konsultant placówek opiekuńczo – wychowawczych, prowadzi praktykę indywidualnej terapii dzieci oraz rodzin w ramach Centrum Psychoedukacji i Terapii „Quendi”, ukończyła Szkołę Trenerów „Sieć” rekomendowaną przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne, Systemową Terapię Rodzin, szkolenie podstawowe i zaawansowane Systemowych Ustawień Rodzin wg Metody Berta Hellingera prowadzone przez M. Seftleben-Gudrich, H. Leitner-Diehl, G. Schrickera, T. Hafera, posiada doświadczenie w pracy konsultanta w Ośrodku Interwencji Kryzysowej oraz wychowawcy w świetlicach socjoterapeutycznych, uzyskała wyróżnienie Prezydenta Miasta Katowice za pracę w interwencji kryzysowej na rzecz osób poszkodowanych w katastrofie na terenie Międzynarodowych Targów Katowickic oraz nagrody I i III stopnia Rektora Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach w zakresie działalności dydaktycznej.

WARSZTAT: JA SAMA? – WSPÓŁCZESNA KOBIETA W RELACJACH (5h, 20 uczestniczek)

prowadząca: Agnieszka Sobiegała

Wstęp wolny – obowiązują zapisy:

tel. 32 327 02 90, e-mail: magdalena.pytlarz@mck.tychy.pl

Liczba miejsc ograniczona (20 miejsc dla uczestniczek).

Projekt realizowany jest w ramach 5. edycji Tyskiego Banku Kultury.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/