Obywatelskie zatrzymanie pijanego kierowcy.

 


Wzorową postawą wykazało się dwóch mężczyzn, którzy ruszyli ująć pijanego kierowcę volkswagena. Pirat drogowy jechał całą szerokością drogi, a gdy mężczyźni zainterweniowali-stał się agresywny. Jednak w dobrym miejscu i czasie znalazł się naczelnik prewencji, który natychmiast zareagował i pomógł w obezwładnieniu mężczyzny. Okazało się, że 35-latek miał blisko 2 promile alkoholu. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.

We wtorek po godzinie 18.00 dyżurny tyskiej komendy otrzymał informację o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy volkswagena. Dwaj mężczyźni zauważyli, że kierujący passatem jedzie całą szerokością jezdni. Ponieważ podejrzewali, że jest nietrzeźwy, poczekali na dogodny moment i wyciągnęli kluczyki ze stacyjki volkswagena, uniemożliwiając tym samym dalszą niebezpieczną jazdę. Wtedy mężczyzna stał się agresywny. Na to zdarzenie najechał będący po służbie Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Policjant bez wahania pomógł w obezwładnieniu kierowcy passata. Okazało się, że 35-latek miał prawie 2 promile alkoholu w organizmie.

Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swe czyny odpowie przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów od 3 do 15 lat. Pijany kierowca musi się również liczyć z karą finansową.

Słowa uznania kierujemy do świadków, którzy wykazali się obywatelską postawą i uniemożliwili dalszą jazdę pijanemu kierowcy. Ich zdecydowana reakcja i wyciągnięcie kluczyków ze stacyjki pojazdu pozwoliła wyeliminować kolejnego kierowcę, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że nawet anonimowa informacja przekazana policjantom o tym, że ktoś kieruje po alkoholu, może uratować czyjeś życie.


Źródło : http://www.tychy.slaska.policja.gov.pl/