Denis Akimoto pierwszym wzmocnieniem tyskiego GKS-u.

 


Szeregi GKS Tychy zasilił właśnie nowy zawodnik – Denis Akimoto. Ostatnie kilka miesięcy obrońca spędził w Zagłebiu Sosnowiec, gdzie był wyróżniającą się postacią. Kontrakt Akimoto będzie obowiązywał przez najbliższy sezon.

Akimoto w Zagłębiu Sosnowiec wystąpił w 26 spotkaniach i zgromadził na swoim koncie 9 punktów za 2 bramki i 7 asyst. Nowy nabytek tyszan ma na swoim koncie Mistrzostwo Azji zdobyte w barwach Nippon Paper Cranes oraz brązowy medal Mistrzostw Świata dywizji 1A wywalczony z reprezentacją Japonii w sezonie 2013/14.

– Już w trakcie trwania sezonu podjęliśmy rozmowy z kilkoma zawodnikami. Negocjacje cały czas trwają. Na pewno musimy jeszcze bardziej wzmocnić zespół. Przed nami kolejne wyzwania – chcemy jak najlepiej zaprezentować się w Lidze Mistrzów i obronić Mistrzostwo Polski. W osiągnięciu naszych celów niezbędna jest szeroka i wyrównana kadra. Cieszymy się, że Denis dołączył do naszej drużyny. Obserwowaliśmy go od kilku miesięcy i zrobił na nas naprawdę dobre wrażenie. Otrzymał od nas szansę i teraz wszystko zależy już od niego – mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

Witamy w trójkolorowej rodzinie i życzymy samych sukcesów!


Źródło : http://gkstychy.info/hokej/