Wybrano 142 wolontariuszy do organizacji MŚ FIFA U-20 w Tychach.

 


Rekrutacja wolontariuszy, którzy wezmą udział w organizacji Małego Mundialu w Tychach, oficjalnie została zakończona. Przy ul. Edukacji „od kuchni” turniej zobaczą dokładnie 142 osoby. Teraz czas na szkolenia, poznawanie miasta i stadionu.

– Wolontariusze są z prawie każdego miasta na Śląsku. Są m.in. z Mysłowic, Tychów, Katowic, Wyr, Mikołowa, Żor, Rybnika czy Zabrza – wylicza Piotr Solik, koordynator wolontariatu w Tychach.

Wolontariusze, którzy zostali wybrani do organizacji MŚ FIFA U-20 w Tychach poznali już stanowiska, które zostały im przydzielone. Jednak przygotowania do pełnienia określonych funkcji ruszą dopiero przed samym turniejem. Wcześniej trzeba bowiem dokładnie poznać miasto i stadion.

Pierwsza okazja do poznania zakamarków obiektu przy ul. Edukacji już w piątek, 15 marca. Liderzy wolontariatu zobaczą stadion podczas pierwszego domowego meczu GKS-u Tychy tej wiosny. Trójkolorowi o godz. 18:00 zmierzą się ze Stalą Mielec.

Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej potrwają od 23 maja do 15 czerwca. Mecze zostaną rozegrane na sześciu polskich stadionach. W Tychach kibice zobaczą w sumie 8 spotkań – sześć grupowych i dwa z fazy pucharowej.

MECZE FAZY GRUPOWEJ W TYCHACH:

Grupa D
24 maja: Katar – Nigeria (18:00)
27 maja: Katar – Ukraina (18:00)
30 maja: USA – Katar (20:30)

Grupa F
25 maja: Argentyna – RPA (20:30)
28 maja: RPA – Korea Południowa (20:30)
31 maja: Korea Południowa – Argentyna (20:30)


Źródło : https://www.radioexpress.pl/