Podsumowanie działań „Trzeźwość”.

 


Podczas poniedziałkowych działań „Trzeźwość” tyscy policjanci przebadali na zawartość alkoholu w organizmie ponad 2 tys. kierujących. Policjanci wyeliminowali z dalszej jazdy nieodpowiedzialnego mężczyznę, który prowadził pojazd na „podwójnym gazie”. Kierowco pamiętaj: PIŁEŚ nie JEDŹ!!!

Jazda w stanie nietrzeźwości jest śmiertelnym zagrożeniem na drodze. Wówczas o tragedię nie trudno. Siadając za kółko samochodu, bez wyobraźni za to z promilami, także narażamy zarówno siebie jak i innych użytkowników ruchu drogowego. Każda, nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu, może spowodować spowolnienie reakcji na otoczenie.

Mając na uwadze poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci zorganizowali prowadzili wczoraj działania „Trzeźwość”. Mundurowi w wyznaczonych punktach kontrolnych na terenie miasta sprawdzali trzeźwość kierujących. Policjanci łącznie przebadali ponad 2 tys. Kierujących. Wśród nich znalazł się 50-letni mężczyzna, który prowadził swój pojazd mając promil alkoholu w organizmie.

Pamiętajmy, że podczas jazdy musimy się zmierzyć z wieloma czynnikami na drodze. Nie mamy wpływu na to czy inny kierowca bądź pieszy nie popełni błędu, z powodu którego dojdzie do zdarzenia. Ale mamy wpływ na własne zachowanie. Najważniejsza jest wyobraźnia, stosowanie zasady ograniczonego zaufania wobec innych kierujących oraz przestrzeganie zasad ruchu drogowego.

Przypominamy, że w Komendzie Miejskiej Policji w Tychach znajduje się samoobsługujące urządzenie do kontroli stanu trzeźwości. Sprawdź sam i bądź pewien, że możesz prowadzić i pamiętaj „PIŁEŚ nie JEDŹ!!!”