Wystawa fotografii teatralnej Agnieszki Seidel-Kożuch.

 


Tyskie Towarzystwo Fotograficzne i Tyska Spółdzielnia Mieszkaniowa „Oskard” zapraszają na Wystawę Fotografii Teatralnej Agnieszki Seidel-Kożuch. Wernisaż wystawy odbył się 28 Lutego o godzinie 18:00, w SDK Tęcza, al. Niepodległości 188, Tychy, wystawa potrwa do 26 kwietnia.

Wystawa Agnieszki Seidel-Kożuch jest zbiorem fotografii wykonanych na próbach i spektaklach teatralnych m.in. Teatru A Part, Teatru HOM, Teatru Barakah a także festiwali teatralnych m.in. Międzynarodowy Festiwal Sztuk Performatywnych A Part, Tyski Festiwalu Monodramu MOTYF i TOP OFF Festiwal. W swojej fotografii głównie szuka innego spojrzenia na świat bardziej artystycznego czasem surrealistycznego. Lubuje się w barwach czarno-białych. Fascynują ją emocje ludzkie.
………….
Agnieszka Seidel-Kożuch
absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, a także Śląskiej Wyższej Szkoły Informatycznej w Chorzowie, ze specjalizacją projektowanie graficzne. Z zawodu projektant graficzny a w wolnej chwili fotograf.
Swój czas poświęca fotografii artystycznej i reportażowej (głównie fotografia teatralna, koncertowa i sportowa). Od stycznia 2018 jest aktywnym członkiem Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego gdzie bierze udział w licznych wystawach, konkursach i warsztatach. Jej prace zostały docenione na konkursach krajowych m.in. Masterclass Forum Fotografii Teatralnej w Katowicach (2015 r. i 2016 r.), 3 i 4 edycji Festiwalu Nowej Scenografii, które zakończyły się wystawą fotografii w Muzeum Śląskim w Katowicach. W 2017 i 2018 r. zakwalifikowała się do wystawy Tychy Press Photo. W 2017 roku zdobyła Grand Prix w konkursie Sandmix za zdjęcie z cyklu „11:41” z reportażu zrealizowanego w Budapeszcie. A 2018 roku miała swoją najważniejszą wystawę indywidualną pt. „Foto Motyw” która odbyła się w Galerii StrefArt w Tychach gdzie u jej boku miał swoją prelekcję Wojciech Pszoniak.


Źródło : http://kultura.tychy.pl/