Nie dostosował się do przepisów, doprowadził do kolizji i uciekł.

 


Policjanci z Tychów prowadzą czynności wyjaśniające w sprawie zdarzenia drogowego, do którego doszło na ul. Edukacji w Tychach. Zwracamy się z prośbą do osób, które były świadkami zdarzenia o kontakt z policjantami z Zespołu ds. Wykroczeń Komendy Miejskiej Policji w Tychach.

W dniu 14.01.2019r. ok. godz. 19:00 w Tychach na ul. Edukacji nieznanykierujący samochodem marki Chrysler 300M koloru srebrnego, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu podczas wyjazdu z parkingu kierującemu samochodem marki Subaru Legacy o nr rej. ST9…, zmuszając go do wykonania manewru obronnego w postaci zjazdu na pobocze. Skutkiem tego było najechanie przez niego na słup trakcji trolejbusowe. Kierujący, który nie dostosował się do przepisów i doprowadził do kolizji odjechał z miejsca zdarzenia.

Osoby będące świadkiem opisanego zdarzenia, bądź posiadające jakiekolwiek informacje na temat sprawcy, proszone są o pilny kontakt telefoniczny lub osobisty z Zespołem ds. Wykroczeń KMP w Tychach, Al. Bielska 46, pokój nr 40, tel. 323256367.

Przypominamy, ze kampania „Nie reagujesz – akceptujesz!” trwa! Nie dawajmy społecznego przyzwolenia na jazdę niezgodną z przepisami i reagujmy na przypadku łamania prawa. Współpraca mundurowych ze społeczeństwem z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w mieście.

Dzięki Państwa zgłoszeniom tyscy policjanci zatrzymali wielu sprawców min. zdarzeń drogowych, kradzieży, włamań, rozbojów, a także kierujących, którzy będąc pod wpływem alkoholu prowadzili samochód. W dalszym ciągu liczmy na Państwa pomoc i dziękujemy za każdą informację.