Łukasz Sołowiej i Paweł Szołtys nowymi zawodnikami GKS-u Tychy.

 


Kolejnym dzisiaj nowym piłkarzem GKS Tychy został obrońca, Łukasz Sołowiej. 30-letni zawodnik podpisał kontrakt z tyskim klubem, na mocy którego będzie występował w drużynie Trójkolorowych do końca czerwca 2020 roku.

Występujący na pozycji środkowego obrońcy zawodnik jest wychowankiem Dębu Dąbrowa Białostocka. Później występował m.in. w Wigrach Suwałki, Górniku Łęczna, Flocie Świnoujście,  Zagłębiu Sosnowiec, czy Rakowie Częstochowa. Na pierwszoligowym poziomie rozegrał blisko 100 meczów.

– Po odejściu Daniela Tanżyny – rzecz jasna – naszym priorytetem stało się znalezienie stopera. Rozmawialiśmy o kilku kandydaturach, ale zdecydowaliśmy się postawić na Łukasza. To doświadczony gracz, który z niejednego pieca jadł już chleb, doskonale znający również pierwszoligowe realia. Chcemy, by – podobnie jak ostatnio w Olsztynie – stał się ważną częścią naszego zespołu – mówi dyrektor sportowy GKS Tychy, Krzysztof Bizacki.

Ostatnie półtorej roku Sołowiej spędził w ligowym rywalu tyszan, Stomilu Olsztyn. W zespole z Warmii był podstawowym graczem, bowiem wystąpił tam łącznie w 43 spotkaniach Fortuna 1 Ligi, w których strzelił jednego gola.

Metryczka:

Łukasz Sołowiej
ur. 11.10.1988 r. w Sokółce
Wzrost / waga: 189 cm / 84 kg
Pozycja: Środkowy obrońca
Kariera: Dąb Dąbrowa Białostocka, Sokół Sokółka, GLKS Nadarzyn, Polonia Warszawa, Nielba Wągrowiec, Wigry Suwałki, Górnik Łęczna, Flota Świnoujście, Zagłębie Sosnowiec, Jagiellonia Białystok, Raków Częstochowa, Stomil Olsztyn.


Paweł Szołtys podpisał kontrakt z GKS Tychy. 21-letni zawodnik, który trenuje z tyskim zespołem od początku okresu przygotowawczego, parafował umowę obowiązującą do 30 czerwca 2020 roku.

Młody zawodnik mogący występować zarówno w obronie, jak i pomocy urodził się w Mysłowicach i jest wychowankiem tamtejszego MOSiR-u. Później piłkarskiego rzemiosła uczył się w juniorskich drużynach GKS Katowice, skąd trafił do pierwszego zespołu katowickiego klubu. Tam też zaliczył seniorski debiut.

Miniony sezon spędził w dwóch, drugoligowych drużynach – Rozwoju Katowice i Olimpii Elbląg. Z kolei jesienią obecnych rozgrywek grał w trzecioligowym KP Starogardzie Gdańskim.

– Paweł już pod koniec minionego roku zaliczył kilka treningów z naszymi rezerwami, po czym uznaliśmy, że otrzyma również szansę pokazania się od początku okresu przygotowawczego pierwszego zespołu. Swoją postawą zarówno w treningach, jak i meczach kontrolnych udowodnił przed sztabem szkoleniowym przydatność do naszej drużyny. Liczymy, że wiosną będzie skutecznie rywalizował o miejsce w składzie – tłumaczy dyrektor sportowy GKS Tychy, Krzysztof Bizacki.

Metryczka:

Paweł Szołtys
ur. 13.04.1997 r. w Mysłowicach
Wzrost / waga: 182 cm / 76 kg
Pozycja: Lewy obrońca, Lewy pomocnik
Kariera: MOSiR Mysłowice, GKS Katowice, Rozwój Katowice, Olimpia Elbląg, KP Starogard Gdański.Źródło : http://gkstychy.info/pilka/