Wpadli na „podwójnym gazie”.

 


Tylko wczoraj tyscy policjanci zatrzymali dwóch nieodpowiedzialnych tyszan, którzy po wypiciu alkoholu zdecydowali się kierować autem. Mężczyznom zatrzymano prawo jazdy, niebawem odpowiedzą przed sądem za kierowanie autem w stanie nietrzeźwości.

Policjanci tyskiej „drogówki” zorganizowali wczoraj działania własne „trzeźwość” podczas których sprawdzili stan trzeźwości blisko tysiąca kierujących. Podczas akcji mundurowi wyeliminowali z dalszej jazdy dwóch kierujących, którzy prowadzili pojazd w stanie nietrzeźwości, a kolejnych dwóch popełniło wykroczenie prowadząc w stanie po użyciu alkoholu.

Około po godzinie 7:00 na ul. Żorskiej wpadł 53-latek, który kierował VW Golfem. Badanie jego trzeźwości wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Z kolei badanie zatrzymanego na ul. Harcerskiej 40-letniego kierującego VW Lupo wykazało pół promila.

Niebawem tyszanie odpowiedzą przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo kodeks karny przewiduje do 2 lat pozbawienia wolności.