Spotkanie klubu zasłużonych GKS Tychy.

 


To była sentymentalna podróż w przeszłość w którą zabrali nas bohaterowie poszczególnych dekad historii GKS Tychy. Była okazja do rozmów, wspomnień, ale przede wszystkim docenienia wszystkich, którzy najbardziej zasłużyli się dla klubu.

– Chcieliśmy docenić i uhonorować piłkarzy, którzy najbardziej zasłużyli się naszemu klubowi. Wszyscy w Tychach pamiętamy wybitne osiągnięcia drużyny z 1976 roku. Wicemistrzostwo Polski i spotkania w europejskich pucharach na stałe wpisały się w naszą historię. Nie możemy także zapominać o sportowcach, którzy przez wiele lat zostawiali serce i zdrowie dla naszego GKS.  Postanowiliśmy powołać Klub Zasłużonych w skład którego będą wchodzić zawodnicy, którzy swoją wybitną postawą i zaangażowaniem odegrali ważną rolę w klubie- mówi Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

W piątkowym inauguracyjnym spotkaniu na Stadionie Miejskim dopisali goście. W uroczystości wzięło udział blisko sześćdziesięciu byłych zawodników, działaczy i osób związanych z GKS Tychy.

W panelu dyskusyjnym poświęconym poszczególnym dekadom historii klubu i jego przyszłości głos zabrali wicemistrz Polski z 1976 roku, Kazimierz Szachnitowski, były trener i czterokrotny Mistrz Polski, Albin Wira, Prezydent Miasta Tychy, Andrzej Dziuba, Prezes Tyski Sport S.A., Grzegorz Bednarski, dyrektor sportowy tyskiego klubu, Krzysztof Bizacki, koordynator grup młodzieżowych GKS Tychy, Piotr Mrozek i gospodarz Tyskiej Galerii Sportu, Piotr Zawadzki.

– Jestem przekonany, że takie spotkania jeszcze mocniej zintegrują nasze środowiska, a wysoka frekwencja najlepiej świadczy o tym, że serce każdego z Was bije w trójkolorowych barwach- dodaje Grzegorz Bednarski, prezes Tyski Sport S.A.

o zakończeniu panelu dyskusyjnego władze klubu wręczyły wicemistrzom Polski pamiątkowe szaliki i dyplomy. Każdy z uczestników spotkania otrzymał również pamiątkowy pins z logiem Klubu ZasłużonychŹródło : http://gkstychy.info/pilka/