XVIII Gala Noworocznego Spotkania Przedsiębiorców.

 


W piątek 25 stycznia w tyskiej Mediatece odbyła się XVIII Gala Noworocznego Spotkania Przedsiębiorców, organizowana przez Okręgową Izbę Przemysłowo-Handlową w Tychach, wspólnie z Prezydentem Miasta Tychy. Noworoczne Spotkanie to coroczne spotkanie tyskich przedsiębiorców. To czas podsumować, ale też prezentacji planów i zamierzeń na kolejny rok. Jest to też okazja do uhonorowania statuetką Integratora Roku osób lub instytucji, które wniosły szczególny wkład w integrację lokalnego środowiska wokół spraw istotnych dla społeczności lokalnej.

W tym roku wyróżniono panią Janinę Buławę z Klubu Rekreacyjno-Sportowego TKKF “PIONIER”, trenerkę łyżwiarstwa figurowego, która od 49 lat prowadzi w Tychach naukę jazdy figurowej na lodzie dla licznej grupy dzieci i młodzieży i przekazuje im swoją pasję.  Kolejne wyróżnienie trafiło na ręce Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Tychach, który od blisko 12 lat  kształci i integruje środowiska tyskich seniorów. Nagrodę odebrała pani Anna Kolny, kierownik UTW. Nagrody główne – statuetki Integratora Roku 2018 – zostały przyznane dwóm tyskim społecznikom: ks. Dariuszowi Gadomskiemu i Michałowi Macherzyńskiemu.

Wyróżnieni księża to proboszczowie dwóch tyskich parafii. Swoją kapłańską posługę pełnią od ponad 25 lat, w Tychach od roku 2010. Ich działania odnotować można niemal w każdej dziedzinie życia społecznego, od budowania z dziećmi i młodzieżą budek lęgowych dla ptaków, poprzez wakacyjne i feryjne półkolonie połączone z licznymi wyjazdami, spotkania integracyjne z seniorami, spotkania barbórkowe, współpracę z Radami Osiedlowymi, a skończywszy na balach charytatywnych z których dochód jest przeznaczany dla najbardziej potrzebujących w parafiach. Najbardziej znani są z organizowania od 2011 roku wilkowyjskich zlotów motocyklowych. Rekord frekwencji padł w roku 2017. Na zlocie motocyklowym w Tychach stawiło się wtedy ponad 1500 maszyn. Obecnie impreza ta ma zasięg ogólnopolski a uczestniczą w niej całe rodziny.

W Gali uczestniczyło ponad 300 przedstawicieli regionalnych środowisk biznesu, kultury i władz samorządowych, eurodeputowani oraz posłowie. Noworoczne Spotkanie Przedsiębiorców zwieńczył koncert Teatru Muzycznego Castello.


Źródło : https://izba.tychy.pl/