Gemini Park Tychy : ponad 3,5 mln klientów w 2018 roku.

 


Po trzech kwartałach obecności na rynku, Gemini Park Tychy zamyka 2018 rok z liczbą ponad 3,5 mln klientów oraz powierzchnią wynajętą w ponad 95 proc.

Miliony klientów w 2018 r.

Gemini Park Tychy to galeria handlowa, która w minionym roku zyskała najwięcej na Śląsku. Działający od końca marca nowy obiekt w 2018 roku odwiedziło blisko 3,5 mln klientów. Centrum handlowe notowało także znaczący przyrost klientów z miesiąca na miesiąc z kilkoma rekordami po drodze.

Podczas otwarcia galerię odwiedziło aż 155 tys. klientów. Rekordowe były także wakacje. W lipcu i sierpniu galerię odwiedziło blisko 710 tys. osób. Bardzo dobrze wypadły także gorące okresy w kalendarzu handlowym, zwłaszcza pod koniec roku. W weekend towarzyszący akcji „Black Friday” galerię wybrało aż 67 tys. osób. Z kolei grudzień galeria zamknęła z rekordową liczbą blisko 460 tys. klientów.

– Jesteśmy nową galerią na śląskim rynku, która dopiero się na nim osadza, ale już dziś widzimy jak mocną pozycje udało się nam zbudować w 2018 roku.  Gemini Park stał się obiektem nie tylko chętnie wybieranym przez mieszkańców Tychów, ale także kilkudziesięciu miast ościennych. To miało znaczący wpływ na wynik z jakim zamykamy 2018 rok – mówi Anna Malcharek, dyrektor zarządzający Gemini Holding.

Z lokalnej w regionalną?

I faktycznie, w 9 miesięcy galerii udało się nie tylko przyciągnąć klientów ze swojego miasta, ale także z całego regionu. Wśród klientów można dziś znaleźć mieszkańców m.in. Mikołowa, Pszczyny, Bierunia, Oświęcimia czy mocno nasyconych centrami handlowymi Katowic. W efekcie zasięg galerii obejmuje dziś już ponad 1,5 mln klientów w promieniu 30 minut od galerii oraz ponad 71 tys. mających do niej zaledwie 10 minut.

– Pierwsze miesiące działalności pokazały, że pomysł na rodzinną galerię, która działa po sąsiedzku sprawdził się w 100 procentach. Klienci oczekują dziś od rynku tego typu przystępnych obiektów, które są „pod ręką”, ale jednocześnie mają ciekawą i dopasowaną do portfela klienta kompaktową ofertę opartą m.in. na modzie, ale także na usługach, retail parku czy popularnym operatorze spożywczym – mówi Malcharek.

Oferta magnesem Gemini Park

Oferta bez wątpienia była najmocniejszym z atutów galerii w 2018 roku. Obiekt został otwarty w marcu z blisko 130 sklepami w ofercie. Od kwietnia wzbogacił się natomiast o kolejnych 6 najemców, którzy zdecydowali się tutaj zainwestować w lokal. Do tego grona dołączyły m.in. marki TEDi, New Yorker, Pierre Cardin, Cortland, Reporter Young.

W efekcie tego galera jest dziś w ponad 95 proc. skomercjalizowana, a już ponad 50 proc. jej oferty zajmują znane polskie i zagraniczne marki modowe z TK Maxx, H&M czy brandami należącymi do LPP  SA na czele. Na I kwartał 2019 roku dyrekcja obiektu zapowiada kolejne otwarcia, zwłaszcza w segmencie modowym.

– Oferta z jaką wyszliśmy w 2018 roku bardzo dobrze przyjęła się na lokalnym i regionalnym rynku . Miała ona także znaczący wpływ na dobry wynik, jaki osiągnęliśmy w minionym roku. Klientom spodobał się zarówno jej mocny, modowy akcent z obecnością topowych sieci, jak również spore zróżnicowanie w pozostałych segmentach, zwłaszcza wyposażenia wnętrz, usług, elektroniki czy gastronomii – komentuje Tomasz Misztalewski, dyrektor Gemini Park Tychy.

Branża doceniła

Pomysł na format Gemini Park Tychy zyskał także w  2018 roku uznanie branży retail. Galeria była wielokrotnie nominowana i nagradzana. Centrum handlowe zdobyło m.in. prestiżowe The European Property Awards w kategorii „Retail Developement Poland” oraz najwyższą ocenę jury tego konkursu, czyli Five Star Award oraz tytuł „Best Retail Developement Poland”.

Dzięki m.in. nowej inwestycji Gemini Holding zgarnął dla siebie także w tym roku nagrodę Eurobuild Awards w kategorii „Retail Developer of The Year”. Ponadto obiekt nominowany był m.in. do: Prime Property Awards 2018, Eurobuild Awards w kategorii „New Shopping Center of The Year”, a ostatnio do Property Design 2019 w kategorii „Bryła”. Na początku 2019 roku zgarnął natomiast CEE Retail Awards w kategorii „Retail Project Medium”.

Ponad 20 wydarzeń w 2018 roku

Jak zauważa jednak przedstawicielka Gemini Holding, zainteresowanie obiektem wzbudziły także działania marketingowe. Od otwarcia pod koniec marca w centrum handlowym zorganizowano ponad20 wydarzeń specjalnych i prosprzedażowych – w tym m.in. wakacyjne półkolonie wypełnione warsztatami i zabawami, wystawę „Połącz się”, tygodniową akcję „Zagraj z Youtuberami”, „Wystawę Militarną”, „Elfową Fabrykę” czy „Wielką przygodę z The Sims”. Sukcesem okazał się także odbywający się 2 razy w tygodniu „Eko Pasaż” – jarmark produktów ekologicznych i regionalnych.

– W 2018 roku postawiliśmy na unikalne, rodzinne wydarzenia z mocnym akcentem edukacyjnym. Sięgaliśmy zarówno po gotowe formaty licencyjne, jak również po autorskie projekty, łącząc za każdym razem zabawę z elementem wartościującym. W efekcie udało się nam zbudować wizerunek galerii, która bawi i uczy, ale przede wszystkim ekscytuje swoimi wydarzeniami i tworzy wokół siebie społeczność  – mówi Aleksandra Zawodzińska, dyrektor ds. marketingu i PR Gemini Park Tychy.

Szykuje się rozbudowa

Spore zmiany w Gemini Park szykują się w 2019 roku. Jeszcze w tym roku ma ruszyć rozbudowa galerii o dodatkowe 6,6 tys. m kw. Na nowej powierzchni ma powstać wielosalowe kino, nowoczesna strefa kids play oraz kolejne restauracje. W planach są także nowe otwarcia sklepów oraz inwestycje, zwłaszcza w infrastrukturę rekreacyjną.  – Mamy w planach znaczny rozwój naszej oferty rozrywkowej i sięgnięcie po możliwości jakie daje retailtainment. To znacznie wzbogaci naszą ofertę i pozwoli galerii zawalczyć o kolejnych klientów, którzy oprócz zakupów poszukują w centrach handlowych także rozrywki i wypoczynku – komentuje Anna Malcharek.