Na osiedlu B powstanie ścieżka sensoryczna ?

 


Wszystko w rękach mieszkańców naszego miasta. Projekt „Bosonodzy” przeszedł do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”, organizowanego przez Fundację Tesco. Wysokość nagrody to 5000 złotych na realizację projektu.

Fundacja „Kopalnia Kreatywności”, Placówka Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży „BAZA” oraz tyski Dom Pomocy Społecznej „Wrzos” ze swoim projektem „Bosonodzy” przeszli do drugiego etapu konkursu „Decydujesz, pomagamy”.  Tyski projekt o grant w wysokości 5000 złotych rywalizuje z projektami z Pszczyny i Mikołowa.

W V. edycji programu w każdym ze 125 mikroregionów przyznane zostaną trzy granty w wysokości 5000, 3000 i 1000 złotych. O tym, jakie projekty wejdą w życie w poszczególnych mikroregionach, decydują klienci Tesco, którzy za jeden paragon otrzymują jeden żeton, uprawniający do głosowania na ich zdaniem najciekawszy i najpotrzebniejszy projekt.

Wystarczy od 21 stycznia do 17 lutego zrobić zakupy w Tesco, a otrzymany wraz z paragonem żeton wrzucić do urny. – Zachęcamy do oddawania głosów na „Projekt Bosonodzy”, który zakłada wykonanie ścieżki sensorycznej przy ulicy Batorego 57 w Tychach. Przy jej tworzeniu aktywnie uczestniczyć będą osoby objęte wsparciem Placówki Wsparcia dla Dzieci i Młodzieży „BAZA” oraz Seniorzy Dziennego Domu Pomocy Społecznej „WRZOS”. Dodatkowo chcemy zorganizować wspólny piknik oraz warsztaty integrujące społecznie i międzypokoleniowo – mówi Katarzyna Sawaryn,  dyrektor DPS „WRZOS” w Tychach.

W piątek 25 stycznia autorzy tyskiego projektu o godzinie 14.30 będą obecni w Tesco (przy ul. Towarowej 2) i zapraszają wszystkich zainteresowanych tematem. Tyski projekt rywalizuje z projektem „Piknik Rodzinny na sportowo” Centrum Aktywności Ruchowej z Pszczyny oraz projektem Integracyjnego Klubu Sportowego „Jeźdźcy” z Mikołowa. Na wymienione projekty można głosować w sklepach Tesco w Pszczynie, Woli, Lędzinach, Brzeszczach i Tychach.Źródło : http://umtychy.pl/