Zagraniczne media pod wrażeniem ekologicznych rozwiązań w Wodnym Parku Tychy.

 


Nowoczesne, ekologiczne rozwiązania dotyczące między innymi odzyskiwania energii cieplnej i elektrycznej z biogazu w Wodnym Parku Tychy zostały dostrzeżone przez niemiecki Die Zeit i tanzański The Citizen.

Die Zeit (Niemcy): Wodny Park Tychy zmienia obraz Polski

W trakcie Szczytu Klimatycznego ONZ (COP24) odbywającego się w grudniu w Katowicach Wodny Park Tychy odwiedzili zagraniczni dziennikarze. Wśród nich była m.in. Karin Finkenzeller, dziennikarka „Die Zeit”, która na łamach niemieckiego tygodnika relację rozpoczyna słowami: „energia odnawialna od dawna nie jest popularna w Polsce, ale to się zmienia”.

Jako przykład zmian dziennikarka wskazuje Wodny Park Tychy opisując wizytę i przedstawiając nowoczesne rozwiązania technologiczne dotyczące energii odnawialnej. – Zagraniczni goście są pod wrażeniem – przecież Górny Śląsk to region górniczy – relacjonuje Finkenzeller.

Więcej: https://www.zeit.de/wirtschaft/2018-11/erneuerbare-energie-polen-wende-kohle-alternative-energieversorger

The Citizen (Tanzania): Tanzania stara się wyciągnąć wnioski z polskich inwestycji w gospodarkę wodno-ściekową
W poniedziałek 12 listopada 2018 r. Wodny Park Tychy odwiedzili goście z Tanzanii, wśród których był Kitila Mkumbo, tanzański Minister Wody i Irygacji. Towarzyszyli mu samorządowcy, przedsiębiorcy, a także ekonomiści i inżynierowie technologii. Afrykańska delegacja poznała tyski model zarządzania gospodarką ściekową – jeden z najnowocześniejszych w Europie. – Tanzania ma wiele do nauczenia się od Polski, jeśli chodzi o inwestycje wodno-kanalizacyjne i wytwarzanie energii z odpadów (…) Musimy uczyć się od Polski, że możliwe jest wytwarzanie energii z systemów wodno-kanalizacyjnych – powiedział na łamach The Citizen Kitila Mkumbo. W artykule opisano także rozwiązania technologiczne stosowane przez Regionalne Centrum Gospodarski Wodno-Ściekowej SA dotyczące produkcji biogazu i użyciu go w Wodnym Parku Tychy.

Więcej: https://www.thecitizen.co.tz/News/-Tanzania-seeks-to-learn-from-Poland-s-investment-in-water/1840340-4878982-spb9vsz/index.html


Źródło : https://www.wodnypark.tychy.pl/