Bezpłatne badania mammograficzne w Tychach.

 


Zapraszamy tyszanki w wieku 50 – 69 lat na bezpłatne badania mammograficzne w mobilnej pracowni mammogragicznej, które odbędą się 20 grudnia br. na Al. Bielskiej 107 (przy sklepie Auchan).

Badania skierowane są do kobiet w wieku 50 – 69 lat, ubezpieczonych, nie leczonych z powodu raka piersi a także:

  • kobiet, które nie miały wykonanej mammografii w ciągu ostatnich 2 lat
  • kobiet będących w grupie ryzyka i tych, które otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach.

Badania mammograficznych przeprowadzane są w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi refundowanych przez NFZ.

Aby uniknąć oczekiwania w kolejce oraz sprawdzić uprawnienie do badania należy zarejestrować się wcześniej pod nr tel. 58 666 24 44 lub na http://www.mammo.pl/formularz.

Prosimy o przyniesienie ze sobą zdjęcia/płyty z poprzednich mammografii – pozwolą one porównać obecne wyniki z poprzednimi badaniami.

Wszystkie Panie uczestniczące w badaniu otrzymają prezent w postaci próbek kosmetyków.

Systematyczne i regularne badania mammograficzne umożliwiają wykrycie zmian nowotworowych w ich wczesnej fazie, pozwalając rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie, które daje niemal 100 % gwarancję powrotu do zdrowia.

Mammografia jest całkowicie bezpieczna. Dawka promieniowania jest porównywalna z prześwietleniem zęba. Zdjęcia w technice obrazowania cyfrowego zostaną ocenione przez dwóch lekarzy radiologów, a jeśli nie będą zgodni, co do wyniku – opisane przez trzeciego lekarza arbitra. Porównamy je ze zdjęciami z wcześniejszych mammografii, co powoli nam na rzetelną ocenę ewentualnych zmian. W sytuacji, gdy badanie będzie wymagało pogłębionej diagnostyki, udzielimy wszelkich wskazówek i pomożemy w umówieniu dogodnego i szybkiego terminu dalszych badań w najbliższych ośrodkach diagnostycznych.

Badania wykonywane są w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi nadzorowanego przez Ministerstwo Zdrowia i refundowanego przez NFZ w mammobusie Lux Medu.


Źródło : http://umtychy.pl/