Zapowiedź meczu 1 LM : GKS Tychy – Znicz Basket Pruszków.

 


Odwieczny rywal będzie gościem GKS Tychy w najbliższy weekend. Tyszanie podejmować będą Znicz Basket Pruszków.

Drużyna Znicza od dawna już rywalizuje z GKS na parkietach pierwszoligowych. Jest również stałym sparingpartnerem w okresie przygotowawczym pomimo tego, że Marka Zapałowskiego zastąpił Andrzej Kierlewicz. Pruszkowian w obecnym sezonie kalendarz nie rozpieszcza. Na inaugurację przegrali w Lesznie z Polonią a tydzień później musieli uznać wyższość Śląska na własnym parkiecie. Teraz przyjdzie im się zmierzyć w Tychach z GKS. Obydwa zespoły spotkały się w okresie przygotowawczym gdzie lepsi okazali się tyszanie wygrywając 68:60. W ubiegłym sezonie tyscy kibice przecierali oczy ze zdumienia kiedy GKS na własnym parkiecie przegrywał ze Zniczem do przerwy 39:58! Jeszcze większego szoku doznali kiedy po wyjściu z szatni zobaczyli całkiem inny zespół, który nie dosyć, że odrobił straty to wygrał 104:97! Wzięli tym samym rewanż za porażkę w Pruszkowie. W najbliższą sobotę zadanie nie będzie łatwe. Znicz potrzebuje zwycięstwa do odbudowania nastrojów. Tyszanie winni są swoim kibicom zaległe zwycięstwo z inauguracji więc spotkanie zapowiada się bardzo emocjonująco.
– po zwycięstwie w Kutnie, które było nam bardzo potrzebne, przygotowujemy się w dobrych nastrojach do meczu z Pruszkowem. Poprawiliśmy kilka elementów co dało nam dobre przygotowanie i wygraliśmy. Drużynę z Pruszkowa pokonaliśmy w okresie przygotowawczym jednak teraz to będzie całkiem inne spotkanie. Drużyna Znicza potrzebuje zwycięstwa i po to tutaj przyjadą. Przygotowujemy się taktycznie i też powalczymy o wygraną. Jest to drużyna beż indywidualności jednak nie można ich lekceważyć bo zespołowo są bardzo groźni – zapowiada Maciej Maj. Obecnie tyszanie zajmują piąte miejsce w tabeli, natomiast Znicz zamyka tabelę tuż nad SKK Siedlce.

Początek sobotniego meczu w Hali Sportowej przy al. Piłsudskiego o godzinie 19:00. Bilety w cenie 5 zł (jedynie dla pełnoletnich panów) oraz 1 zł (jedynie dla pełnoletnich pań)  będzie można kupić godzinę wcześniej.
Zapraszamy na kolejny domowy mecz sezonu 2018/2019!


Źródło : http://gkstychy.info/kosz/