UWAGA! Od 15 października wydłużenie zawężenia na DK44.

 


Uwaga kierowcy! Już od najbliższego poniedziałku, 15 października, na modernizowanej drodze DK44 w Tychach zostanie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

Od końca września na około 800-metrowym odcinku ul. Oświęcimskiej pomiędzy węzłem Wartogłowiec a skrzyżowaniem z ulica Długą, zawężona jest środkowa część jezdni a ruch odbywa się po wyznaczonych pasach zewnętrznych. Od najbliższego poniedziałku – 15 października – zawężenie zostanie wydłużone o kolejnych 700 metrów i łącznie będzie odejmowało odcinek od węzła Wartogłowiec do ul. Kościelnej. Z uwagi na technologię robót, konieczne będzie czasowe wprowadzenie ręcznego sterowanie ruchem, co może powodować znaczne utrudnienia w ruchu.- Przed nami najtrudniejszy etap prac. Kierowców prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość oraz o ostrożną jazdę – dodaje dyrektor MZUIM.

Dodajmy, że na odcinku objętym robotami obowiązuje ograniczenie prędkości do 30 km/h. Warto zdjąć nogę z gazu ponieważ na drodze prowadzone są głębokie wykopy. Nadmierna prędkość może doprowadzić do wypadku i by temu zapobiec należy spodziewać się zwiększenia ilości patroli policji w rejonie prac. W miarę możliwości warto też omijać odcinek objęty robotamiSugerowane są trasy alternatywne. Do Oświęcimia można dojechać DK1 i dalej S1 w kierunku Dąbrowy Górniczej i skręcając na pierwszym węźle w prawo do Lędzin i Bierunia, a w kierunku Tychów poprzez istniejące rondo w stronę ul. Serdecznej i dalej przez tereny przemysłowe i ul. Towarową do DK1 lub centrum.

Prowadzenie robót w środkowej części jezdni spowoduje, że na modernizowanym fragmencie wyłączone zostaną relację lewoskrętne. Wyjeżdżający z prywatnych posesji kierowcy będą mieli nakaz jazdy w prawo, a zawrócenie będzie możliwe dopiero na istniejącym rondzie przy łączniku z ul. Serdeczną lub na węźle Wartogłowiec w zależności od kierunku jazdy. Dodatkowo wszystkie relacje zostaną utrzymane na skrzyżowaniu z ul. Długą.To najtrudniejsza zmiana organizacji ruchu, dlatego też wykonawca inwestycji – firma Eurovia S.A – zobowiązał się, że ten etap prac wykona jeszcze przed zimą.


Źródło : http://mzuim.tychy.pl/