Jarek Bothur Trio Koncert „Szukalski, Muniak – Inspiracje” /jazz! OPEN MIND edycja II/

 


Teatr Mały – 29 września 2018 r., godz. 17.00
cena – 20 zł

Jarosław Bothur – saksofon tenorowy i sopranowy

Alan Wykpisz – kontrabas

Krzysztof Dziedzic – perkusja

„Szukalski, Muniak- Inspiracje” , to projekt, w którym nostalgia i wspomnienie największych polskich mistrzów saksofonu tenorowego spotyka się z wybuchową energią rasowego trio współtworzonego przez trzy dojrzałe i wyraziste osobowości muzyczne – znanych polskich muzyków jazzowych.

Surowe brzmienie trio bez instrumentu harmonicznego bazuje na energetycznej ideii postcoltranowskiego grania straight ahead, ocierającej się o elementy free jazzu.

Zespół oddaje ukłon wielkim saksofonistom, pokazując inspiracje ich brzmieniem i twórczością.

Jarosław Bothur – saksofonista jazzowy, kompozytor, pedagog. Wykładowca klasy saksofonu jazzowego Instytutu Jazzu Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w programie „Młoda Polska”. Laureat Honorowego Medalu „Primus Inter Pares” Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dla najlepszego absolwenta roku 2011. Współpracował z wieloma czołowymi polskimi muzykami jazzowymi: Piotrem Wojtasikiem, Zbigniewem Wegehauptem, Januszem Muniakiem, Piotrem Baronem, Adamem Kowalewskim, Michałem Miśkiewiczem, Jerzym Małkiem, Arkiem Skolikiem.

Alan Wykpisz – kontrabasista jazzowy. Jeden z najmocniej wyróżniających się muzyków młodej polskiej sceny jazzowej. Wszechstronny instrumentalista obdarzony wspaniałym feelingiem i muzykalnością. Jest członkiem bardzo wielu projektów, które w przeciągu ostatnich kilku lat pojawiły się w naszym kraju, m.in.: High Definition Quartet, Vehemence Quartet oraz łączącego jazz z rapem Eskubei i Tomek Nowak Quartet.

Krzysztof Dziedzic – perkusista i kompozytor jazzowy. Zadebiutował w 1996 roku na festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu w kwintecie Piotra Wojtasika. Współpracował z większością  polskiego panteonu jazzowego, m.in. z Tomaszem Szukalskim. Nominowany do Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku za płytę „Tempo”.

Uwaga!

Promocyjna cena zakupu biletów na dwa koncerty w dn. 29 września  – tylko 30 zł!

ORGANIZATOR:
Teatr Mały
CZAS TRWANIA:
75 minut
BILETY:
do nabycia w kasie Teatru Małego oraz na stronie www.ticketportal.pl

Źródło : https://teatrmaly.tychy.pl/