ENEMEF: Noc Kina Polskiego z premierą filmu „Kler” 28 września w tyskim Multikinie.

 


ENEMEF: Noc Kina Polskiego to wybrane najlepsze polskie filmy ostatnich miesięcy, wielkie emocje, znane i cenione nazwiska oraz poruszające historie. Na wielkim ekranie pojawią się aż cztery rewelacyjne polskie filmy, w tym premierowo wyczekiwany, kontrowersyjny „Kler” Wojciecha Smarzowskiego.

Różni bohaterowie w odmiennych realiach i czasach ukażą wielobarwność polskiej rzeczywistości, skłonią do refleksji i na długo zapadną w pamięci widzów. To całonocne spotkanie z wybitnym kinem przez duże K!

Podczas maratonu zostaną zaprezentowane cztery fenomenalne polskie filmy:

– kontrowersyjny KLER – premierowo!

– mająca szanse na Oscara ZIMNA WOJNA

– poruszający NAJLEPSZY

– prawdziwa do bólu CICHA NOC

http://www.enemef.pl

 

ENEMEF: Noc Kina Polskiego odbędzie się 28 września (piątek) jednocześnie w 28 Multikinach w Polsce: Bydgoszcz, Czechowice-Dziedzice, Elbląg, Gdańsk, Jaworzno, Katowice, Kielce, Koszalin, Kraków, Lublin, Łódź, Olsztyn, Poznań 51, Poznań Malta, Radom, Rumia, Rybnik, Rzeszów, Słupsk, Szczecin, Tychy, Warszawa Targówek, Warszawa Ursynów, Warszawa Wola Park, Warszawa Złote Tarasy, Włocławek, Wrocław Pasaż Grunwaldzki, Zabrze.

Ceny biletów (za całą noc w kinie):

– 28-30 zł: cena promocyjna: dla kilku tysięcy osób, wylosowanych wśród wszystkich, którzy zarejestrowali się na www.enemef.pl – dostaną oni specjalnego zniżkowego SMSa, który uprawnia do nabycia dowolnej liczby biletów w cenie 28 zł lub 30 zł każdy (28 zł: wszystkie miasta poza wymienionymi; 30 zł: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław)

– 35-39 zł: cena normalna (35 zł: wszystkie miasta poza wymienionymi; 37 zł: Kraków, Poznań, Warszawa, Wrocław; 39 zł: Warszawa Złote Tarasy)

– 14,90 zł: cena dla posiadaczy M!Karty płacących BLIKIEM online, obowiązuje we wszystkich kinach

Wielka Dolewka Coca Coli: do każdego biletu dodawany jest kupon uprawniający do jednorazowej dolewki napoju (Coca Cola, Fanta, Sprite).

Godzina rozpoczęcia i zakończenia:

Rozpoczęcie o 22:00, przewidywany koniec ok. 6:00 rano

Kolejność emisji filmów:

Głosowanie na kolejność emisji filmów możliwe jest na www.enemef.pl do 24 września do godziny 12:00, po jego zakończeniu zostaną podane wyniki.

Rezerwacja i przedsprzedaż biletów:

– brak możliwości rezerwacji biletów,

– bilety w przedsprzedaży można kupić w kinie oraz przez internet na stronie Multikina,

– przedsprzedaż rozpocznie się najpóźniej 13 września.

Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania:

– osoby w wieku 15 lat (skończone) i więcej: bez ograniczeń, osoby w wieku 13 lub 14 lat (skończone): z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, wzór zgody znajduje się >tutaj<, (zgoda nie musi być wydrukowana, może być wypisana odręcznie), osoby w wieku poniżej 13 lat (skończone): w towarzystwie osoby pełnoletniej (nie musi być prawnym opiekunem) i dodatkowo z pisemną zgodą rodzica lub opiekuna prawnego, wzór zgody znajduje się >tutaj<, (zgoda nie musi być wydrukowana, może być wypisana odręcznie),

– możliwość wnoszenia prowiantu i napojów: zgodnie z Regulaminem Multikina nie można na sale kinowe wnosić ani napojów, ani jedzenia zakupionego poza Multikinem,

– filmy są wyświetlane w wersjach z oryginalną ścieżką dźwiękową, z polskimi napisami,

– pomiędzy filmami będą około piętnastominutowe przerwy w trakcie których można skorzystać z WC, barów itp.,

– kupony na dolewkę Coca-Coli będą rozdawane przy wejściu na seans.

Pytania, wątpliwości?

Aby uzyskać odpowiedzi na inne pytania zapraszamy do kontaktu przez profil ENEMEFów na Facebooku: http://www.facebook.com/ENEMEF lub na http://www.enemef.pl.

 

Opisy filmów:

Kler – PREMIEROWO!

Polska 2018, 133′

reżyseria: Wojciech Smarzowski

scenariusz: Wojciech Smarzowski, Wojciech Rzehak

obsada: Janusz Gajos, Arkadiusz Jakubik, Robert Więckiewicz, Jacek Braciak, Joanna Kulig

Najnowszy, kontrowersyjny film Wojciecha Smarzowskiego. O tym filmie będzie głośno!

Film opowiada losy trzech księży: robiącego karierę pracownika kurii, wiejskiego proboszcza ulegającego ludzkim słabościom oraz księdza tracącego zaufanie do swych parafian. Połączyła ich tragiczna historia sprzed lat, w każdą rocznicę katastrofy spotykają się ze sobą, aby uczcić swe ocalenie. Wkrótce ich historie połączą się na nowo.

Smarzowski porusza trudne tematy i ukazuje ciemną stronę kościoła, przełamuje tabu i prowokuje do dyskusji.

 

Zimna wojna

Polska 2018, 84′

reżyseria: Paweł Pawlikowski

scenariusz: Paweł Pawlikowski, Janusz Głowacki

obsada: Joanna Kulig, Tomasz Kot, Borys Szyc, Agata Kulesza

Fenomenalny film, który podbił tegoroczny Festiwal Filmowy w Cannes i zdobył nagrodę za najlepszą reżyserię. Mówi się, że jest to mocny kandydat na tegorocznego Oscara i to w kilku kategoriach.

Historia trudnej miłości dwojga ludzi, którzy nie mogą być razem, a jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. Akcja rozgrywa się w latach 50. i 60. w powojennej Polsce, a także w Paryżu, Berlinie i Jugosławii. Wybitny muzyk i młoda, utalentowana dziewczyna spotykają się na przesłuchaniu młodych talentów, choć wydają się kompletnie niedobrani, łączy ich niezwykłe uczucie. Z czasem zostaje ono wystawione na kolejne próby, bohaterowie są zmuszeni stawić czoła co rusz to nowym przeciwnościom.

Klimatyczny, poruszający film z doskonałymi kreacjami aktorskimi, Joanna Kulig dzięki swej brawurowej roli znalazła się na liście Oscarowych faworytów.

 

Najlepszy

Polska 2017, 110′

reżyseria: Łukasz Palkowski

scenariusz: Agatha Dominik, Maciej Karpiński

obsada: Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Anna próchniak, Arkadiusz Jakubik, Janusz Gajos

muzyka: Bartosz Chajdecki

Fascynująca historia Polaka, który osiągnął spektakularny sukces i wzbudził podziw całego świata.

Film inspirowany życiem Jerzego Górskiego, który ustanowił rekord świata w triathlonowych mistrzostwach świata. Bohater zaczyna swoją wielką historię jako nastoletni narkoman, na swoim koncie ma konflikt z prawem, traci ukochaną dziewczynę wraz z poczętym dzieckiem i stacza się na dno. Nadchodzi moment, w którym podejmuje morderczą walkę ze swoją ciemną stroną, po kolejnych porażkach i triumfach osiąga sukces – wychodzi na prostą i zostaje mistrzem świata w triathlonie.

Poruszający film o burzliwym życiu, ludzkich słabościach, wielkiej przemianie i ponadprzeciętnej woli walki.

 

Cicha noc

Polska 2017, 97′

reżyseria: Piotr Domalewski

scenariusz: Piotr Domalewski

obsada: Dawid Ogrodnik, Tomasz Ziętek, Agnieszka Suchora, Arkadiusz Jakubik, Maria Dębska

muzyka: Wacław Zimpel

Ujmujący prawdziwością film wielokrotnie nagradzany na festiwalach filmowych, zdobył m.in. 9 Orłów i 7 Złotych Lwów.

Adam pracuje za granicą, w Wigilię Bożego Narodzenia niespodziewanie pojawia się w swoim rodzinnym domu na polskiej prowincji. Z czasem wychodzi na jaw cel jego wizyty oraz kolejne fakty z życia poszczególnych członków rodziny, okazuje się, że relacje krewnych są bardziej skomplikowane niż mogłoby się wydawać. Wydarzenia tej wigilijnej nocy odmienią życie każdego z nich…

To nie jest opowiastka o ciepłych, rodzinnych świętach otoczonych lukrem, ten film pokazuje prawdziwą polską rzeczywistość, w której nie brakuje goryczy.