Mecz Charytatywny Giganci dla Świetlikowa.

 


Prezydent Miasta Tychy i Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo zapraszają na wyjątkowe wydarzenie! Już 23 września na Stadionie Miejskim w Tychach odbędzie się mecz charytatywny Giganci dla Świetlikowa! Na wspaniałej murawie znani i lubiani artyści estrady i szklanego ekranu, gwiazdy sportu oraz Przyjaciele Fundacji, zagrają  aby wesprzeć zbiórkę funduszy na budowę stacjonarnego hospicjum tylko dla dzieci. Mecz charytatywny piłki nożnej Giganci dla Świetlikowa bilety już dostępne.

Mecz Giganci dla Świetlikowa vs Przyjaciele Fundacji będzie gratką nie tylko dla fanów piłki nożnej, ale przede wszystkim dla fanów polskiej kultury – zobaczenie tylu Gwiazd w jednym miejscu, a przy okazji wsparcie Fundacji, to nietuzinkowa okazja na spędzenie niedzieli w rodzinnej atmosferze – zapewnia Prezes Fundacji Natasza Godlewska.

Mecz jest drugim z cyklu „Giganci dla Świetlikowa” wydarzeniem na ogromną skalę, który ma pomóc nam zebrać pieniądze na wyjątkową i jedyną na Śląsku działalność hospicjum stacjonarnego tylko dla Dzieci – mówi turbowolontariusz Świetlikowa – Marian Rojek. To z jego inicjatywy odbywa się Mecz, przy współpracy dużych sponsorów oraz Miasta Tychy.

Działalność naszej Fundacji skupiona jest wokół nieuleczalnie chorych Dzieci. Hospicjum domowe opiekuje się Dziećmi bardzo chorymi w ich domach, z rodzicami i rodzeństwem, bo w domu dzieci mniej się boją. Z kolei centrum opieki dziennej pozwala dzieciom chorym i niepełnosprawnym zaznać choć odrobinę normalnego dzieciństwa, tego z rówieśnikami, zabawami i nauką pod okiem wspaniałych pielęgniarek, rehabilitantów, psychologów i pedagogów.  Nową działalnością dla nas jest obecnie opieka perinatalna, która ma na celu przygotować rodziców do przyjścia na świat chorego dziecka. Aby móc kompleksowo wesprzeć rodziców i same Dzieci, pozostaje nam budowa hospicjum stacjonarnegoktórego podopiecznymi zostaną te Dzieci, które nie mogą być w domu, a leczenie w szpitalu zostało zakończone – mówi Pani Prezes Natasza Godlewska.

Fundacja Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo powstała w styczniu 2009 roku, a we wrześniu utworzono Śląskie Hospicjum Domowe dla Dzieci. Hospicjum zapewnia bezpłatną, całodobową opiekę dla nieuleczalnie chorych dzieci i ich rodzin w domu pacjenta. Chorym dzieciom z całego województwa śląskiego bezpłatnej pomocy medycznej udzielają lekarze pediatrzy, pielęgniarki, fizjoterapeuci,  pracownik socjalny, psycholog i wolontariusze. Hospicjum prowadzi również bezpłatną wypożyczalnię specjalistycznego sprzętu medycznego.

Fundację Śląskie Hospicjum dla Dzieci założono po to, by choć w jakimś stopniu poprawić jakość życia dziecka i jego rodziny. By dzieci będące pod opieką fundacji nie odczuwały szpitalnego pośpiechu i hałasu, ale miłość, troskę i obecność bliskich. By w poczuciu bezpieczeństwa i spokoju przeżywały ostatnie dni swego życia. – Ogromnie ważne jest to, by dziecko umierało w objęciach rodziców, rodzeństwa, we własnym pokoju, wśród swoich zabawek, a nie wśród medycznej aparatury, z daleka od bliskich – podkreślają pracownicy Fundacji. W maju 2017 roku z inicjatywy Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci „Świetlikowo” powstał Ośrodek Opieki Dziennej dla nieuleczalnie chorych dzieci, a w lipcu 2018 roku uruchomiono Hospicjum Perinatalne, dla rodziców spodziewających się chorego Dziecka.

Pomóż Świetlikom zanim zgasną na zawsze… Bądź z nami podczas charytatywnego meczu Giganci dla Świetlikowa! 

Bilety do kupienia na https://www.ebilet.pl/s…/sporty-druzynowe/mecz-charytatywny/ . Źródło : https://www.ebilet.pl/